Letošní slunovrat je opravdu žhavý. V širokém pásu od Ústí nad Labem přes Prahu, Plzeň a České Budějovice až po Brno dokonce hrozí zapalovat požáry. Největší výheň dnes zažijí Pražané, obyvatelé Plzeňského kraje a regionu ve srážkovém stínu Krušných hor.

Lidé by v těchto dnech omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Kriticky důležité je nenechávat děti ani zvířata v zaparkovaných autech. Náročné bude dnes dodržet pravidlo, aby rozdíl teploty vzduchu v klimatizované místnosti v porovnání s venkovním prostředím nepřesáhl šest stupňů Celsia.

Slíbené srážky dorazí do republiky tradičně ze severozápadu po osmé hodině večerní. „Bouřky budou během noci postupovat dále k východu, na Moravě a ve Slezsku se vyskytnou zejména v druhé polovině noci,” uvedli meteorologové. Voda z přívalového deště může podle nich ojediněle zatopit sklepy a další níže položená místa.

Nejméně bude pršet na Brněnsku, zde se proto vysoké teploty udrží nejdéle.  Velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí naopak hrozí na Karlovarsku a v celém Ústeckém kraji s výjimkou Litoměřicka a Lounska. Varování před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí platí pro zbytek Česka s výjimkou Jihočeského a Jihomoravského kraje. Ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji se bouřky čekají až po půlnoci, výstraha platí do pátečního rána.

Studená fronta bude nicméně slabá, takže teplé slunečné počasí se rychle vrátí a už v sobotu bude podobně jako dnes. Sucho tak nejen hasiče, sedláky či řidiče ještě potrápí. Tropické teploty zhoršují pracovní podmínky venku, v autě i v kanceláři. Na co mají pracovníci během velkých veder nárok?

Co se žhavou atmosférou v práci?

„Povinností zaměstnavatele je zajistit takové podmínky, které umožňují bezpečný výkon práce. Ochranné nápoje, jak je pojmenovává legislativa, by měly být dostupné na pracovištích, kde se teploměr vyšplhá přes 34 stupňů Celsia. Týká se to například řidičů z povolání, zedníků, pokrývačů, servírek a dalších zaměstnanců pracujících převážně venku," říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY.

Za minimální množství ochranného nápoje platí 1,5 litru na osobu na jednu směnu, při extrémních venkovních podmínkách je to až 2,5 litru. To samé platí pro kanceláře, jakmile teplota vnitřních prostor šplhá nad 34 stupňů. Seznam ochranných nápojů vypracovává zaměstnavatel ve spolupráci se závodním lékařem. Ochranný nápoj musí být na pracovišti snadno a rychle dostupný.

Jak je to s klimatizací? „Není povinností zaměstnavatele, aby ji pracovníkům zajistil. Pokud však teplota na pracovišti dosahuje více než 36 stupňů Celsia, je nutné individuálně posuzovat tepelnou zátěž zaměstnanců,” dodává Tomáš Surka. Někteří zaměstnavatelé situaci řeší tak, že zkracují svým zaměstnancům pracovní dobu nebo častěji zařazují přestávky.

Pokud je kancelář klimatizací vybavena, bývá její nastavení častým předmětem sporů mezi pracovníky. Podle nařízení vlády má být pro práci s minimem pohybu regulována na 24,5 stupňů. Při lehké manuální práci nebo při řízení osobního vozidla by teplota klimatizace měla být nastavena na 23 stupňů.

Během horkých dnů panuje také ve firmách a úřadech vyšší tolerance k oblékání pracovníků. Týká se to především kanceláří a různých obchodních činností, kde se očekává reprezentativnější oblečení. „Ženy nemusí nosit kostýmky a punčocháče, u mužů se toleruje pouze košile bez saka a kravaty, obecně panuje uvolněnější atmosféra," doplnil Surka.

Nic se však nesmí přehánět. Některé pozice a odvětví, například manažeři nebo zaměstnanci bank, by neměli do práce chodit v žabkách, sandálech, kraťasech nebo ženy v hodně krátkých šatech. I přes vysoké venkovní teploty se u těchto pracovníků očekává profesionální vzhled.

Naopak IT firmy a start-upy plné mladých lidí vyznávají naprosto uvolněnou atmosféru a v žabkách je tam možné chodit klidně celoročně. Velmi často se u takových společností záměrně stírá v oblečení rozdíl mez managementem a zaměstnanci. Jednatelé nosí kraťasy a tričko stejně jako programátoři. Odpovídá to otevřené a uvolněné firemní kultuře těchto firem.