Komplex přiléhající k O2 areně z jižní strany má rozlohu asi 50 tisíc metrů čtverečních. Po dostavbě bude mít 24 sálů a měla by sloužit jako multifunkční centrum pro pořádání mezinárodních konferencí a firemních akcí. Do největšího sálu by se mělo vejít 4500 lidí. Měl by být využit pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních akcí.

Prostor až pro 30 tisíc lidí

„O2 arena za posledních šest let fungování prokázala svoji schopnost pořádat ty největší světové hudební nebo sportovní akce. Nyní chceme více využívat našich zkušeností a do Prahy dostat akce, které by k nám organizátoři rádi umístili, ale kvůli nedostatku odpovídajícího prostoru naše hlavní město vynechávají," řekl Robert Shaffer, ředitel Bestsportu.

Díky možnosti propojení haly a areny by vznikl prostor až pro 30 tisíc návštěvníků. Kromě toho by mohl nabídnout dostatečné výstavní plochy, restaurace a velké možnosti uspořádat prostor podle požadavku klienta.

Hrubá stavba byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tj. mezi léty 2003 – 2004 a to před světovým šampionátem v hokeji. Původně mělo jít o hokejovou tréninkovou halu, kde by byly další plochy pro sportovní a komerční využití. Stavba se ovšem v roce 2004 zastavila a od této doby je konzervována.