V návrhu úplně chybí exministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Chalupa asi předloží protinávrh, ve kterém bude na druhém místě místo Svobody.

Jeden z rivalů by se tak podle této varianty vůbec nedostal na pražskou kandidátku. Poražený by tak pravděpodobně musel spoléhat na výkonnou radu, která bude v pátek všechny kandidátky schvalovat a může na jakoukoli z nich někoho dopsat.

Na dalších místech kandidátky, kterou navrhla podvečerní regionální rada, jsou starosta Radotína Karel Hanzlík, na pátém bývalá poslankyně Lenka Kohoutová. Další poslanec Marek Benda je navrhován na desátém místě.

Do boje

Němcovou na první místo kandidátní listiny delegáti zvolili jednomyslně. V boji o voliče se v říjnových předčasných volbách utká se v hlavním městě mimo jiné se šéfem TOP 09 Karlem Schwarzenbergem nebo kandidátem za ČSSD a odborářským předákem Jaroslavem Zavadilem. Lidovci v hlavním městě do voleb vyšlou bývalého ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Daniela Hermana, Strana zelených Ondřeje Lišku a komunisté Martu Semelovou.

V minulých týdnech se mezi pražskými občanskými demokraty hodně mluvilo o tom, zda se bude volit nové vedení pražské ODS. Tomu současnému totiž končí mandát koncem října. Sněm by měl nakonec na návrh regionální rady prodloužit mandát vedení do konce listopadu. V listopadu by se tak měl sejít další regionální sněm.