Inspiraci pro výzdobu letos organizátoři čerpali v čes- ké historii. Konkrétně se jedná o Karla IV., rabbiho Löwa, Rudolfa II. a Franze Kafku.

Nový vyhlídkový most i odpočinková zóna

Jednou z nejviditelnějších novinek vánočních trhů na Staroměstském náměstí bude dvakrát větší vyhlídková plocha, které budou dominovat světelné siluety gotických portálů Chrámu svatého Víta, nová prodejní místa, která se otevřou v prostoru pod mostem, nebo odpočinková zóna se stolky. Ta se bude nacházet naproti budově ministerstva pro místní rozvoj.

Václav Klaus ml.
Václav Klaus ml.: Nebudu na primátora hlavního města za ODS kandidovat

Nově také budou moci návštěvníci využít při občerstvení u centrálního stánku zdobené pergoly. Svou premiéru na trzích budou mít letos také jednotné, tematicky dekorované recyklovatelné kelímky u všech prodejců nápojů. Jejich motivem jsou pražská panoramata v červené, žluté, zelené nebo modré barvě.

InfografikaZdroj: Deník

Hudební show

Špičku dominanty Staroměstského náměstí, sedmdesátiletého smrku ztepilého, rozzáří tři metry dlouhá kometa. K rozsvícení stromu dojde v den zahájení trhů, tedy 2. prosince v 16.30 hod. za zvuku melodie Vltavy z cyklu Má vlast. Střídat ji bude titulní skladba z Krkonošských pohádek od Vadima Petrova.

Ilustrační foto.
V kraji si pacienti chválí nemocnici v Benešově. Ale Praha je Praha

Výzdoba Václavského náměstí je inspirována klasickými motivy vánočních ozdob, hvězd a adventních věnců s červenými mašlemi. Novinkou je, že i tamní deset metrů vysoký strom nabídne vždy v celou hodinu světelnou a hudební show se stejnými tóny jako na Staroměstském náměstí.

Kulturní program

Po dobu pěti týdnů se na velkém pódiu na Staroměstském náměstí vystřídá celá řada živých folklorních vystoupení a národopisných i dětských souborů ze všech koutů republiky i zahraničí. Děti pak čeká ve vybrané dny od půl šesté promítání večerníčků.

Masáž srdce. Ilustrační foto.
Medici si vyzkoušeli ošetření raněných po teroristickém útoku