Týden sportu zdarma v Praze. Infografika.Zdroj: RedakceAkci připravilo hlavní město ve spolupráci se sportovními kluby. Týden sportu zdarma začne 25. prosince a potrvá do Silvestra. „Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Loni se do projektu zapojilo přes 125 sportovišť,“ zmínil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Lidé nejčastěji volí plavání a bruslení. Populární jsou rovněž všechny druhy míčových sportů, fitness centra a bowling. Vyzkoušet si ale mohou i méně obvyklé disciplíny, třeba různé bojové sporty, veslování či zdravotní cvičení. Nově se do projektu přihlásili pronajímatelé čtyřkolek.

Ilustrační foto.
Hurá na brusle! Otevírají se venkovní kluziště, bruslit se bude do února

Rezervace je skoro vždy podmínkou

Kompletní seznam zapojených sportovišť je uveden na webu prahasportovni.eu v sekci projekty. Vyhledávat mezi nimi lze podle disciplíny, lokality nebo termínu. Stejná webová adresa slouží i k provádění rezervací. Ty vyžaduje většina provozovatelů kvůli omezené kapacitě sportovišť.

Sportovní centrum Markéta.
Zanedbané areály i haly pro málo diváků. Praha chce řešit rozvoj sportovišť

Rezervace je možné vytvářet od zítřka, dřívější objednávky nebudou brát provozovatelé v potaz. Někteří dokonce přijímají rezervace pouze na dva dny dopředu.

Nejen kvůli vánočním prázdninám je akce mezi obyvateli metropole velmi populární. „Letos slaví projekt jubilejní 10. ročník. Věříme v překonání návštěvnosti, která loni činila asi 24 tisíc lidí,“ doplnil Hofman.

Fanoušci na pražském Staroměstském náměstí přivítali 26. února olympijské medailistky Martinu Sáblíkovou a Ester Ledeckou.
Sport v zimě. Kolik zaplatíte za výchovu nové Ledecké či Sáblíkové?