Na čtrnáct měsíců nepodmíněně za krádež a poškozování cizí věci půjde za mříže výtečník, který se 10. listopadu pokusil vyloupit spolu se dvěma komplici pizzerii poblíž Palmovky. Měl však smůlu. Když sekerou prosekával bezpečnostní sklo restaurace, slyšel ho nad pizzerií bydlící kameraman TV Nova Martin Douša a redaktor Pražského deníku Ondřej Vaněk, který u něj tou dobou byl na návštěvě.

Oba vyběhli před restauraci a po potyčce zadrželi nejen zloděje, který vyskočil z okna restaurace, ale i jeho komplice, který hlídal v zaparkovaném voze. A do třetice i ženu, která zlodějům přiběhla na pomoc.

Jak se u soudu ukázalo, hlavní viník tím, že neodolal a vlezl do okna pizzerie, které předtím rozbil sekerou, porušil podmínku předešlého osmiměsíčního trestu. Proto se zařadil do kategorie recidivistů a dostal nepodmíněný trest.

Hlídala na rohu

Druhou odsouzenou byla plnoletá studentka M. V., která do policejního protokolu uvedla, že hlídala na rohu ulice, aby zloděje nikdo nevyrušil. Ta od soudu odešla se třemi měsíci vězení s podmínečným odkladem na jedenáct měsíců.

„V dlouhém černém kabátě bych řekl, že jde o normální, docela pěknou holku. Nechápu, jak se do takové společnosti dostala,“ uvedl po soudním přelíčení redaktor Pražského deníku Ondřej Vaněk. Třetí komplic zatím souzen není.

Protože nic nestihli odnést, přitížila oběma obviněným nejvíc způsobená škoda. „To rozbité okno mě přišlo na šestnáct tisíc korun a to nepočítám problémy a čas, abych ho sehnal,“ řekl Deníku majitel restaurace Petr Mostek. „Je docela šílené, kolik lidí zaměstná partička takovejch hajzlíků, námi počínaje přes policii, soudy a nakonec vězení. Všechno to jde z našich kapes,“ dodal.