Pražský deník se proto s Klausem ml. bavil o tom, jak to ovlivní jeho vztah k ODS. Z jeho slov vyplývá, že zásadně. „Nebudu kandidovat v komunálních volbách,“ řekl rezolutně. Vyvrátil tak spekulace o tom, zda se bude za rok ucházet o vedení magistrátu z kandidátní listiny ODS.

Čím si vysvětlujete neúspěch při volbě na 1. místopředsedu pražské ODS? Chybělo málo hlasů, abyste jím byl zvolen. Vnímáte to jako podraz, nebo jste kolegy neuměl přesvědčit? 

Člověk musí hledat chybu u sebe. Byl jsem asi málo vtipný a můj projev nezaujal. Další dimenzí je, že pražskou ODS ovládá pár oblastních organizací.

Tím naznačujete, že rozhodování bylo nedemokratické a že vás nějaká skupina členů pražské ODS nemá ráda? 

To naznačujete vy. Obecně si myslím, že do vedení strany by měli kandidovat lidi, kteří se nebojí voličů, kandidáti, jejichž názory lidi znají. Proto jsem kandidoval na 1. místopředsedu a chtěl jsem to promítnout do vedení pražské ODS.

Takže ti, kdo byli zvoleni, jsou pro voliče nečitelní, a tudíž s vedením nesouhlasíte?

Tomáš Portlík získal obrovský počet hlasů, jasnou podporu delegátů včetně mojí. V politických otázkách se s ním shodnu.

A souhlasíte i se způsobem, jak místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík tiše našlapuje kolem pražské primátorky? Když měl možnost před týdnem jako zástupce opozice kritizovat na debatě Deníku její práci, de facto ji jen chválil. 

To nebudu komentovat, protože jsem u toho nebyl. Výsledky paní Krnáčové ale povazuji za nedostatečné. V Praze o 60 procent klesla výstavba bytů a je vytvořena atmosféra, že se nestaví, což vede ke zdražování bytů. To vyhání mladé lidi z města někam na pole za město. Paní primátorka nepohnula s okruhem. Ruku na srdce, paní Krnáčová se opírá o zelené hnutí na magistrátu, což ji ve výstavbě brzdí.

Přispějete něčím v komunálních volbách, které čekají Prahu za rok? 

To se nechme překvapit. Já nebudu kandidovat do magistrátu. Nebudu kandidovat v komunálních volbách.

Ovlivnil toto vaše rozhodnutí fakt, že nejste ve vedení pražské ODS? 

Samozřejmě, že mě to ovlivnilo, ale je to i signál.

Signál čeho? 

Že o voliče, které oslovuji, není zájem.