Vítězem 14. ročníku MAKRO Mistrovství České republiky v otevírání ústřic se stal Václav Frič z restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Třicet ústřic typu Belon otevřel v čase 5 minut 42 sekund.

Druhé místo obsadil loňský vítěz Tomáš Hladík z Hospůdky u Gurmána na Jihlavsku s časem 5 minut 44 sekund. Společně s Václavem Fričem zabojuje na evropském šampionátu ve Švédsku.

Na třetí příčce se s časem 6 minut 15 sekund umístila Jindřiška Kačenková z restaurace Ambiente Brasileiro v Praze.

Klání se v sobotu uskutečnilo v rámci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze. Celkem dvanáct soutěžících mělo za úkol otevřít 30 ústřic typu Belon, které se používají i na mezinárodních soutěžích.

„Hodnocena byla především rychlost otevření ústřic, ale porota se zaměřila i na jejich úpravu a čistotu v okolí pracoviště. Za odchylky od pravidel se udělují trestné vteřiny, které jsou připočteny k celkovému času. Otevřená ústřice například nesmí obsahovat kousky škeble, musí být správně odříznutá a nepoškozená. Kuchař by se při otevírání neměl zranit," přibližuje pravidla soutěže předseda poroty Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO Cash & Carry ČR.

Chce to sílu

„I letos se na stupních vítězů umístila žena, což je s ohledem na sílu, kterou otevření ústřice vyžaduje, vynikající výsledek. Ve světě je otevírání ústřic spíše doménou mužů," komentuje letošní mistrovství člen poroty Bernard Schaut.

Na třetí příčce se s časem 6 minut 15 sekund umístila Jindřiška Kačenková z restaurace Ambiente Brasileiro v Praze

Na letošním ročníku mistrovství se soutěžící pokusili překonat český rekord v otevírání ústřic, ale ani vítězný čas Václava Friče na jeho pokoření nestačil. Držitelem rekordu zůstává s časem 5 minut 7 sekund Tomáš Hladík, který se do české knihy rekordů zapsal minulý rok.

Vítězem 14. ročníku MAKRO Mistrovství České republiky v otevírání ústřic se stal Václav Frič z restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Třicet ústřic typu Belon otevřel v čase 5 minut 42 sekund.