„Porod Fary byl poněkud komplikovaný, ale mládě je krásné a silné," říká kurátorka chovu kopytníků Barbora Crkvová. „Naše radost je o to větší, že jde o samičku." Otcem mláděte je jeden z chovných samců pojmenovaný Johan. Chovatelé tradičně pojmenovávají žirafí mláďata jmény, která jsou v kalendáři blízko data jejich narození. Český kalendář jim však už nestačí. Novorozená samička se bude jmenovat Liana. „Ta má svátek ve slovenském kalendáři 16. února," dodává chovatelka žiraf Kateřina Pechrová.

Pětiletá Faraa začala rodit před třetí hodinou odpoledne, mládě se  země se dotklo v 17.45 a brzy se začalo stavět a hledat mléčné struky matky.  Podobně dlouhé porody nejsou u samic, které rodí poprvé, ničím výjimečným. Porod  Faru značně vyčerpal, chvílemi si dokonce lehala. Nakonec však vše zvládla a  podle prvních pozorování je pečlivou matkou. Liana i Faraa zatím zůstávají v zázemí, kde stráví ještě zhruba týden. Později se připojí ke zbylému stádu a  představí se návštěvníkům. 

Pražská zoo chová žirafy Rothschildovy od  roku 1970. V roce 1974 se tu narodilo první mládě. Žirafa Rothschildova je vážně ohrožena vyhubením. Počty jedinců přežívající v přírodě se odhadují na asi  2500, jednotlivé populace jsou izolované a velmi malé. Mnoho vědců proto žirafu Rothschildovu označuje za kriticky ohroženou. Pro tento poddruh nejvyššího  suchozemského tvora jsou charakteristické tmavě hnědé kaňkovité nebo obdélníkové  skvrny s chabě rozpoznatelnými linkami. Ve volné přírodě žijí dosud jen v Ugandě a severní až centrální Keni.