Zaměstnanci zoo byli oblečeni do dobových kostýmů a v areálu mohli návštěvníci obdivovat historická vozidla. Na závěr oslav se uskutečnila vernisáž retrospektivní výstavy fotografií „Neznámá zoo".

O jméně hrabáče rohodlo hlasování

Křest žirafí a hrabáčí samičky proběhl od 12.15 u pavilonu Africký dům. Mládě žirafy dostalo jméno Anna a jejím kmotrem se stal mimo jiné i olympijský medailista Ondřej Synek. O jméně mláděte hrabáče se rozhodlo v online hlasování, samička byla pojmenována Nyota a jedním z jejích kmotrů se stal olympionik Petr Koukal.

Kmotrou malé Nyoty se stala také náměstkyně primátorky prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

Návštěvníci se mohli přenést do pravěku

Všichni návštěvnici Zoo Praha mohli ve středu také zažít svoji Cestu do pravěku a vyfotit se s pravěkými zvířaty. Celkem bylo v Zoo Praha ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana umístěno šest instalací, díky kterým mohou návštěvníci vstoupit do kulis kultovního filmu. Slavnostního odhalení instalací se zúčastnil také pan Josef Lukáš, někdejší dětský herec z filmu Cesta do pravěku.

Někdejší herec z filmu Cesta do pravěku Josef Lukáš před jednou z instalací.

Hlavní program oslavy zakončila vernisáž výstavy fotografií mapujících historii Zoo Praha, „Neznámá zoo", která byla slavnostně otevřena v Galerii Gočár.

Čtěte také: Zoo oslaví 85. výročí křtinami mláďat žirafy a hrabáče