Ti slibovali, že bude Residence obyvatelná již v roce 2012, ale místo toho se s tiskárnou nic nedělo a objekt chátral. Usazovali se v něm lidé bez domova, a dokonce museli být na místo několikrát voláni hasiči kvůli požárům. Mezi lety 2012 a 2014 museli hasiči vyjíždět 16krát. V roce 2011 zde dokonce policisté našli mrtvé tělo. Jednalo se pravděpodobně o bezdomovce.

Stavět se začalo letos na jaře

Nakonec od Řeků odkoupili starou tiskárnu developerské společnosti Crestyl a UBM Bohemia Development. Celková investice obou firem by měla být něco přes 1,2 miliardy korun.

„Dokončení projektu je naplánováno na podzim roku 2020“, uvedl tiskový mluvčí Crestylu Ondřej Micka. Od podzimu 2017 probíhaly na projektu přípravné práce a demolice zchátralých původních objektů. Nyní je v běhu samotná výstavba, která začala na jaře letošního roku.

Parkovací místa zatím navýšena nebyla 

Ne všem se ale výstavba zamlouvá. Především stávajícím obyvatelům ulice Grafické, kteří se bojí o svá parkovací místa. Původně se totiž mělo jednat o 122 bytů, kterým bylo vyhrazeno 166 parkovacích míst. Developeři se ale rozhodli navýšit počet bytů na 180, zatímco parkovacích míst má zůstat stejně.

„Již při projednávání stavby Bellevue Residence Grafická ve Výboru územního rozvoje, kdy developer navýšil počet bytů, jsem důrazně protestoval,“ řekl pro Pražský deník Jan Smetana, předseda ČSSD v Praze 5.

K dispozici je již petice s názvem Stop výstavbě bez dostatečných parkovacích míst. Ta se snaží developery donutit zajistit minimálně 1,5 parkovacího místa na jeden byt, protože jinak prý bude situace v ulici Grafické neúnosná.

„Každopádně co se týče parkovacích stání, tak jejich počet převyšuje všechny požadavky dané aktuálními předpisy,“ zdůraznil Micka.