Jdete po ulici, sedíte v kavárně, jste doma a necítíte to, ale všude kolem vás je signál pro připojení k internetu. Od čtvrtka už bude wi-fi připojení dokonce i v městské hromadné dopravě.

Konkrétně v tramvaji páteřní linky 17, která jezdí mezi modřanským a ďáblickým sídlištěm. Na internet se lidé zatím dostanou v jedné z rekonstruovaných tramvají KT8N2, jedná se o typ částečně nízkopodlažní kloubové tramvaje, která má místo pro řidiče na obou koncích vozu.

Bez poplatků

„Cestující budou moci během jízdy v této tramvaji zkušebně využít připojení na internet, a to zcela bez poplatků. Pražský dopravní podnik (DP) bude tuto službu, ale i další technologické novinky nabízet od 31. března po dobu provozu minimálně půl roku,“ informovala mluvčí DP Ilona Vysoudilová.

Tento zkušební provoz DP nefinancuje a technologie bude zajišťovat ve spolupráci se společností Rencar Praha.

Mezi další technologické novinky, které čekají na cestující DP ve zmíněné tramvaji, budou patřit LCD monitory, na kterých budou zobrazovány reklamní spoty a prezentace DP, ale také informace o SMS jízdenkách nebo o tom, jaká pravidla mají cestující dodržovat.

„Zvažujeme také možnost instalace nových technologií u tramvají Škoda Transportation 15T ForCity,“ doplnil Martin Dvořák, generální ředitel DP.

Čtěte také: Devět tisíc hodin práce a tramvaj míří do Prahy