Nová minibusová linka bude navazovat na linku 241 na Smíchovské nádraží. Součástí PID jsou kromě Prahy obce ve Středočeském kraji.

„Bude tak řešena situace, kdy byla dostupnost veřejné dopravy pro obyvatele Kazína a Dolních Černošic za hranicemi platných standardů pro docházkové vzdálenosti na zastávky na území Prahy," uvedl Drápal. Nově obsluhované lokality jsou navíc podle Drápala bez bezpečných pěších komunikací – jsou tu pouze silničky bez chodníků nebo nezpevněné cesty.

Výstavba nových zastávek 

Linka 243 pojede v trase Dolní Černošice – Dolnočernošická – Lipence – Ke Kazínu – Kazín, a to v pracovní dny od 5.30 do 20.00 hodin v intervalech 30 minut ve špičkách a 60 minut v ostatní období. „V zastávce Lipence budou zajištěny obousměrné návaznosti s linkou 241 ze Smíchovského nádraží, která nabídne spojení i do dalších oblastí města," uvedl ředitel ROPID Petr Tomčík.

Výstavbu šesti zastávek a dvou obratišť zajistila radnice v Lipencích. „Odlehlé oblasti našeho katastru se více a více zahušťují nastálo bydlícími rodinami, které jistě ocení ranní a odpolední spoje," uvedl starosta Michal Popek.

Na lince budou jezdit červené nízkopodlažní minibusy společnosti Martin Uher, která provozuje linky například v oblasti Mníšku pod Brdy.

Čtěte také: Polovina tramvají změní trasu