Houbaři se shodují, že nejvíc teď rostou lupenaté houby, mezi něž patří například bedla, žampion a hlíva, narazit se ale dá ještě i na hříbky. Pokud jde o lokality, jednoznačně vede Klánovický les, konkrétně část na východním okraji Prahy místními zvaná Vidrholec. Houbaři ale upozorňují, že v listnatých částech je už mnoho spadaného lupení a houby jsou pod ním špatně vidět. Kdo chce pořádný úlovek, musí proto dobře hledat.

Mykologickou úrodu slibuje také Kunratický a Michelský les, Chuchelský háj nebo třeba hostivařský lesopark. Košík si však lidé naplní i mnohem blíž centru. Houby lze najít ve Stromovce, na Petříně, v oboře Hvězda a Divoké Šárce. Jeden z houbařů se na webu pochlubil fotkou s komentářem, že má vyhlédnuté místečko u golfového hřiště v Praze 5. Houby rostou například i na zahradě základní školy v Hloubětíně. Lidé, kteří tam šli minulý týden volit, se dohadovali, zda jde o jedlé žampiony.

Ve městě totiž hojně roste žampion zápašný, který lze lehce zaměnit za jedlý žampion ovčí. Podle mykologů může sběrače varovat například chromově žlutá barva, která se objeví při rozkrojení, nebo nepříjemný zápach, jenž se při vaření ještě stupňuje.

Kdo by nechtěl spoléhat na pražskou úrodu, může vyrazit například na Křivoklátsko, Příbramsko, úlovky hlásí i houbaři na Nymbursku. Sázkou téměř na jistotu je pak výlet do Brd.