Během dne však měřicí stanice zaznamenaly prudké výkyvy v hodnotách koncentrace škodlivin. Zejména na Veleslavíně v Praze 6 se úroveň kvality ovzduší měnila téměř skokově: odpoledne smog na několik hodin více než šestinásobně překročil povolený limit, k večeru se kvalita vzduchu naopak rychle a výrazně zlepšila. V hlavním městě i nadále platí signál upozornění na smog.

Situace na Veleslavíně byla dnes velmi proměnlivá, zatímco kolem 10:00 hodinová koncentrace polétavého prachu činila 100 mikrogramů na metr krychlový, asi o hodinu a půl později dosáhla hodnoty 336 mikrogramů a ČHMÚ označil stav v této oblasti za velmi špatný. Množství smogu se přiblížilo nejvyšším hodnotám naměřeným v posledních dnech v Moravskoslezském kraji, kde bývá znečištění nejhorší. Už odpoledne však koncentrace škodlivin začala znovu klesat a kolem 18:00 činila pouze 72 mikrogramů.

Rychle se měnila také situace v Karlíně, kde byl ráno podle meteorologů stav špatný, kolem poledne už byla kvalita vzduchu hodnocena jako dobrá a kolem 18:00 si o stupeň pohoršila na stav uspokojivý. Během dne se postupně vyčistil i vzduch ve Vršovicích a na Smíchově. V dalších oblastech Prahy byla kolem 18:00 situace hodnocena většinou jako uspokojivá.

Z hlediska denních koncentrací prachu v ovzduší byl ale imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový v Praze i večer překročen na všech 14 měřicích stanicích. Nejhorší výsledky byly zaznamenány na Veleslavíně, čtyřiadvaceti­hodinová koncentrace prachu zde v podvečer činila 117 mikrogramů.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ve středu upozornil, že v Praze stále platí signál upozornění na možnost výskytu smogu, odvolat jej bude možné, až když imisní limit nebude na žádné stanici překročen po dobu minimálně 24 hodin a nebude hrozit zhoršení rozptylových podmínek. Primátor Pražanům doporučil, aby využili volna a opustili na čtyři dny město.

Podobné výkyvy jako Praha dnes zaznamenal Moravskoslezský kraj. Tam se ovzduší kolem poledne velmi výrazně zlepšilo a na většině měřicích stanic bylo hodnoceno jako uspokojivé. V podvečer však tamější města opět začal dusit smog.