Podle odhadu policie se sešlo na Václavském náměstí 4 000 až 5 000 protestujících. Kolem 15:00 se vydali na plánovaný pochod k úřadu vlády a na Hradčany. Policisté zajistili jednoho člověka pro podezření z přestupku.

Demonstraci na Václavském náměstí zahájil ve 14:00 projev předsedy iniciativy Chcípl pes Jakuba Olberta, který přítomné přivítal "na ostrůvku svobody". Další řečníci zmiňovali kromě kritiky plánu na povinné očkování i problémy, do kterých se kvůli protiepidemickým opatřením dostali živnostníci.

Na pražské Letné se sešly v neděli 28. listopadu 2021 tisíce odpůrců protiepidemických opatření.
PODÍVEJTE SE: Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES pořádalo další demonstraci

Demonstrující na náměstí neměli nasazené roušky a nedodržovali rozestupy. Policisty vyzývající k respektování platných protiepidemických opatření lidé vypískali. Podle odhadu policie se na náměstí sešlo 4 000 až 5 000 lidí, řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Hodinu po začátku demonstrace se účastníci vydali z Václavského náměstí na pochod k úřadu vlády. Průvod lidí nesoucích vlajky a transparenty došel ke Strakově akademii bez incidentů, policisté neměli důvod proti nim zasahovat. Kvůli možnému přestupku zajistili pouze jednoho člověka podezřelého z poškození auta, uvedl Daněk.

Od Strakovy akademie zamířili protestující na Hradčany. Akci plánovali ukončit u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí.

Povinné očkování proti covidu pro vybrané profese a lidi nad 60 let zavedla od března příštího roku dosluhující vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Zástupci nově nastupující vlády už oznámili, že plošnou povinnost očkování podle věku zruší.

Zatím poslední velkou akcí iniciativy Chcípl pes bylo koncem listopadu shromáždění na pražské Letenské pláni. Podle odhadu policie se na něm sešlo zhruba 2 500 až 3 000 odpůrců vlády a opatření proti pandemii covidu-19.

Další protestní akci iniciativa chystá na poslední den letošního roku na Staroměstské náměstí. Účelem je podle předsedy iniciativy Olberta a místopředsedy Jiřího Janečka dodat lidem naději a víru do příštího roku.