Pořadatelé připomněli vzniklou výzvu 23 organizací, které vyzvaly politiky, aby udělali konkrétní kroky k ochraně LGBT+ lidí, a nepáchalo se tak násilí na této komunitě. „První krok je důležitý. Nelžete o nás, zjišťujte si pravdu a zastavme předsudky, které se šíří a krmí agresi,“ uvedla moderátorka Ester Janečková, která mluvila zejména za rodiče dětí LGBT+ komunity. „Strach o naše děti je to, co nás spojuje všechny dohromady,“ dodala Janečková.

Na akci vystoupila například Svatava Havlíčková, matka Filipa, který před osmi lety spáchal sebevraždu jako protest proti homofobní společnosti v Česku. Na jeho počest vznikla právě poradna S barvou ven, která funguje jako prostor, kde se mohou anonymně LGBT+ lidé a jejich rodiče svěřovat.

Podporu LGBT+ komunitě vyjádřili také herci Jiří Štrébl nebo Daniel Krejčík. „Měla jsem dříve uzavřeného syna, nyní mám rozzářenou dceru. A to mi stačí,“ řekla matka trans dívky.

V Bratislavě ve středu 12. října devatenáctiletý útočník zastřelil dva muže a vážně poranil jednu ženu před gaybarem Tepláreň určený pro LGBT+ komunitu. Z místa utekl a později spáchal sebevraždu. Před útokem umístil na sociálních sítích manifest mířený proti LGBT+ komunitě a proti Židům.