Hoteliéři a město Praha se rozhodli touto cestou nejen poděkovat svému okolí. „Zároveň bychom chtěli nechat hosty nahlédnout pod pokličku našich hotelů, protože hoteliéři se nestarají pouze o svou obsazenost, ale každý z našich kolegů se snaží dělat také něco navíc, pro své okolí, životní prostředí a pro potřebné," uvedl prezident AHR Václav Stárek. Symbolická cena za dvoulůžkový pokoj je jednotná, činí 777 Kč včetně snídaně, DPH a všech poplatků a ubytovat za tuto cenu se mohou dvě osoby.

Jeden z hotelů ukáže návštěvníkům unikátní generátor 

Například v Clarion Congress Hotelu Prague je připravena komentovaná prohlídka hotelu, k vidění budou i apartmá, kde bydlela řada známých osobností a významných hostů.

„Ukážeme také zajímavosti jako například unikátní generátor, který slouží jako náhradní zdroj energie v případě výpadku, nebo tzv. sprinklerovnu, která je nejdůležitějším místem při řešení případného požáru," řekl  ředitel hotelu Miroslav Bukva.

Akci spestří doprovodný program 

Noc Hotelů se bude konat v Praze každoročně, vždy poslední pátek v lednu. Akci zpestří doprovodný program v každém hotelu, připraveny budou také speciality šéfa kuchyně. Správa Pražského hradu připravila na pátek a sobotu 50procentní slevu z plného vstupného na prohlídku okruhu B. Prague City Tourism poskytne stejnou slevu na vstupenku na Staroměstskou radnici.

Podle analýzy společnosti KPMG vytváří cestovní ruch realizovaný v Praze více než 100 tisíc kumulovaných ročních pracovních úvazků v České republice a podílí se jednou třetinou na celkových přínosech cestovního ruchu. V Praze je 787 hotelů, které disponují 91 tisíc lůžky.

Čtěte také: Noc hotelů nabídne Pražanům zážitky turistů