Protestující požadovali po české vládě především změny v současné energetické politice, která by měla vést ke zlevnění energií. Rajchl rovněž brojí proti záměru vlády ke schválení zákona o korespondenční volbě, který považuje za protiústavní. Co se týče války na Ukrajině, demonstranti se opět postavili proti krokům kabinetu, jenž má „český stát postupně zatahovat do válečného konfliktu“.  

Na shromáždění vystoupil mimo jiné známý bloger Vidlák či Ondřej Dostál, právník a vysokoškolský pedagog, který se specializuje na oblast vztahů práva a zdravotnictví.

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se demonstrace ze zdravotních důvodů nezúčastnila, proto pozdravila prostetujíc z videa. 

Organizátoři před začátkem shromáždění hlásili výzvu, aby demonstrující zaplňovali Václavské náměstí od středu, aby byly ponechány volné průchody u chodníků. Na Národním muzeu visela velká vlajka Ukrajiny. 

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Jindřich Rajchl na úvodu demonstrace z pódia řekl: "Nechceme násilně sundat ukrajinskou vlajku, chceme nenásilně sundat koaliční vládu." Vládu následně označil za sebranku.

Demonstrující skandovali demisi, demisi!, Národ sobě, národ sobě!

Demonstrace proti vládě na Václavském náměstí 11. března 2023
Česko proti bídě. Na Václavském náměstí protestovaly tisíce lidí

Choreograf a režisér Petr Zuzka zahrál poprvé svoji dezinformační píseň. 

Zdroj: Milan Holakovský

Po skončení řečnického programu, který byl v šestnáct hodin ukončen zpěvem české hymny, a to včetně její slovenské části "Nad Tatrou sa blýská.....", se účastníci vydali pochodem k budově úřadu vlády, kde vytvořé živý řetěz proti bídě, a, jak dodali organizátoři, i proti fialové vládě. 

Za neustálého skandování "Už jsme tady" dorazili demonstranti kolem půl šesté k budově Úřadu vlády. 

Na poklidný průběh celé akce neustále dohlíží policie spolu s antikonfliktním týmem. 

Ve svém včerejším videu na facebooku se Rajchl ohradil ke slovům ministra vnitra Víta Rakušana. Ten v rozhovoru pro server iRozhlas uvedl, že předseda PRO z pódia nepředkládá žádná řešení či návody k řešení krize, ale pouze prohlubuje obavy veřejnosti a tím ji více polarizuje. Rajchl na to uvedl, že návrhy v neděli na Václavském náměstí opět přednesou.

„Pan Rakušan moc dobře ví, že jsme požadavky adresovali. Má je na úřadu vlády, kdyby si je chtěl přečíst. Jsou konkrétní a my mu je zítra (na dnešní demonstraci, pozn. red.) připomeneme,“ sdělil předseda PRO ve svém vlogu, kde mimo jiné vytknul vládě i „likvidaci České pošty“.

Rajchl jasně vyzval, že by měla demonstrace proběhnout ve formě protestu bez násilí a vandalismu. „Náš protest tak ukáže, že jsme slušní a inteligentní lidé,“ říká dále ve vlogu a podotýká, že chtějí zemi a občanům České republiky sloužit, nikoliv vládnout. Vyzval rovněž, aby demonstranti na shromáždění nebrali ruské vlajky a jiné prokremelské symboly a nenechali se provokatéry strhnout k nepokojů.

Kdo je Jindřich Rajchl?
Jindřich Rajchl vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Dříve působil ve Fotbalové asociaci České republiky a v roce 2011 neúspěšně kandidoval na jejího předsedu s podporou funkcionáře Romana Bebra, který má za sebou kontroverzní minulost. V prosinci 2021 oznámil kandidaturu na pozici vedení v předchozích parlamentních volbách neúspěšného hnutí Trikolora. Nebyl zvolen, což jej později vedlo k založení vlastní strany. Již od roku 2020 se aktivně účastnil a řečnil na řadě demonstrací proti opatřením během epidemie koronaviru. V této souvislosti mu bylo vytknuto, že šíří nepravdivé informace týkající se pandemie, když tvrdil, že za kolaps mladých sportovců může očkování. Nyní je často spojován s prokremelskou propagandou, a to hlavně kvůli otevřené podpoře bývalého komunisty a senátora Jaroslava Doubravy.