„ 2. 1. pojedou spoje PID jako o prázdninovém pracovním dnu, od 3. 1. do 12. 1. pak nadále v mírně omezeném režimu, přibližně v rozsahu prázdninového provozu. Oproti běžným prázdninám budou však v provozu všechny školní linky, posílený počet spojů pojede na studentských linkách typu 107 či 143 a žádná omezení nebudou zavedena v příměstské dopravě a na městských linkách, jejichž spoje jsou s provozem příměstských linek koordinovány,“ píše Ropid na sociálních sítích.

Problémy měl i dopravce Arriva City 

Na trhu práce je v současnosti nedostatek řidičů a stávající šoféři v mnoha případech vyčerpali maximální počet přesčasů už v loňském roce. Kdyby je čerpali ještě v lednu, na konci roku by cestující neměl kdo vozit. „Poloprázdninový“ provoz PID v prvních dvou lednových týdnech je tak zaveden proto, aby od začátku nového roku byly sníženy požadavky na odpracované hodiny řidičů, případně aby byla některým z nich nabídnuta možnost si dovybrat volno, k čemuž jen cca týden trvající vánoční svátky neposkytovaly dostatek prostoru,“ vysvětluje na sociálních sítích společnost.

V minulých dnech postihly výpadky i několik autobusových linek společnosti Arriva City, která zajišťuje příměstské spoje hlavního města. Na silvestra měly problémy linky 326, 327, 328, 383 a 385 na Nový rok zase nevyjely spoje na linkách 240, 328, 333 a 385. V tomto případě šlo o zvýšenou nemocnost řidičů.