Praha 2 městu navrhuje vyřazení dalších dvou heren v ulicích Hejdukova a Zenklova, 46 provozoven se zvláštním provozním režimem a úplné zrušení šesti herních míst, kde se už loterie neprovozuje.

„Hlavní balík, šestačtyřicet míst, která budou letos navržena k vyřazení, je dalším významným počinem v razantní regulaci heren v Praze 8, který má současná radniční koalice v programovém prohlášení," říká zástupce starosty Michal Švarc a dodává: „V případě, že nám magistrát vyhoví, zredukuje se počet z původních 130 provozoven na 42 heren a dvě hotelová kasina, tedy na třetinu."

Už v minulých letech vyřazovala pražská osmička herní místa ze seznamu vyhlášky v roce 2011 šlo o 32 míst, v roce 2012 o 41 míst. Návrh městské části na vyřazení však nebyl úspěšný, protože magistrát nesouhlasil s volným systémem výběru a nyní stanovil pravidla.

„Současný systém umožní buď nulovou toleranci, což nechceme, anebo povolení heren a kasin, která splňují podmínky stávající vyhlášky o loteriích a v jejichž okolí nedochází k problémům," vysvětluje způsob výběru herních míst místostarosta Švarc.

„Nechceme jít cestou nulové tolerance, která v hraní nikomu nezabrání. I nadále si stojíme za tím, že státem regulovaná loterie by se jen přeměnila na černý, nekontrolovatelný hazard," dodává starosta Jiří Janků.