Podle starosty je oficiálních veřejných toalet v metropoli nedostatek. Mnoho lidí se tak při běžných pochůzkách městem ocitá v nepříjemné situaci. „Jednou jsem viděl člověka, který si chtěl odskočit v našem parku. Nasměroval jsem ho do blízké čajovny, že když poprosí obsluhu, určitě jej nechají dojít si na záchod. Vše dobře dopadlo. Pán ale říkal, že by ho to nenapadlo, takhle někde požádat," řekl starosta.

Na sedmičce je asi dvacítka míst 

„To mne přivedlo na myšlenku vytvořit síť záchodů tak, aby lidé věděli, kde si odskočit, kde je na podobné žádosti obsluha zvyklá, a kde se nemusí stydět poprosit," doplnil. V Praze 7 je k dispozici dvacítka míst a další přibudou.

Podle starosty možnost oceňují hlavně senioři a rodiče s dětmi. „Rádi jsou ale i provozovatelé kaváren a restaurací, protože i tímto způsobem získávají zákazníky," sdělil starosta.

Seznam toalet je na webu 

Veřejně přístupné toalety lidé poznají podle označení SOS WC. Jde mimo jiné o několik míst na Výstavišti, o Pražskou tržnici, místní radnici, holešovické nádraží, metro C Vltavská nebo restaurace či bistra na Letné.

Seznam najdou zájemci na webu, který mapuje veškeré přístupné toalety v Praze. Na stejném webu mohou provozovatelé kaváren podobnou službu sami nabídnout.

Čtěte také: Pražští památkáři dají červenou provizorní hale na Výstavišti