První místostarostkou za Piráty se podle koaliční smlouvy stane Jana Komrsková. Chmelová je zastupitelkou v Praze 10 za Vlastu od roku 2014 a senátorkou od roku 2016 jako nestraník za KDU-ČSL.

Místostarosty za ODS se stanou Filip Humplík, který do loňského roku předsedal pražské buňce občanských demokratů, a Martin Valovič. Další dva posty místostarostů obsadí za Vlastu David Kašpar a za Piráty Petr Beneš. Radu doplní za Vlastu Lucie Sedmihradská, za Piráty Michal Kočí a za občanské demokraty Olga Koumarová.

Koaliční smlouva jako programové cíle koalice vytyčila hospodárnou a efektivní správu majetku, vytváření středně a dlouhodobých strategií městské části, transparentní řízení radnice a férové informování občanů, bezpečnost obyvatel a jejich zapojování do diskuze a řízení Prahy 10, kvalitnější životní prostředí, dopravu, kulturu, vzdělání a sport a rozvoj rodinné, zdravotní a sociální politiky.

Šest námitek proti průběhu voleb

Novou radu musí zvolit zastupitelstvo, které podle zákona svolá starosta městské části do 15 dnů od zveřejnění definitivních výsledků voleb, ovšem pouze v případě, že volby nikdo soudně nenapadne. V takovém případě začne platit 15denní lhůta na svolání zastupitelstva až ode dne nabytí právní moci rozhodnutí soudu o posledním z podaných návrhů. V případě Prahy 10 dorazilo k soudu proti volbám hned šest námitek, což je nejvíce z pražských městských částí.

Volby v Praze 10 vyhrála Vlasta se ziskem 20,3 procenta a 11 mandátů, druzí Piráti získali 17,8 procenta a deset mandátů, třetí ODS s 14,2 procenta obsadila osm křesel a čtvrté ANO má se ziskem 13,4 procenta sedm zastupitelů. TOP 09 získala 12,4 procenta a šest křesel a do zastupitelstva se dostalo také hnutí Starostové pro Prahu, které má 6,7 procenta hlasů a tři mandáty.

Za Starosty pro Prahu v zastupitelstvu zasedl dosavadní starosta Vladimír Novák, který před volbami vystoupil z ČSSD, a také radní Ivana Cabrnochová, která opustila Stranu zelených. Dosud v Praze 10 vládla koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelených, nezávislých a dvou nezařazených zastupitelů. V roce 2016 nahradila koalici ANO, ČSSD, Zelených a hnutí nezávislých pod vedením Radmily Kleslové (ANO), která na funkci starostky rezignovala.