Přípravné práce zahájí technická správa komunikací hlavního města (TSK) už v pondělí. „Do pátku připravíme objízdné trasy,“ sdělil mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Samotné stavební práce pak začnou v sobotu 19. června. Michelská ulice bude opravena v úseku mezi Vyskočilovou a Prostřední. „Na výměnu inženýrských sítí postupně naváže rekonstrukce vozovky, chodníků a také úpravy zelených ploch,“ upřesnil mluvčí TSK.

Objízdné trasy

V době rekonstrukce se počítá s úplnou uzavírkou ve zmíněném úseku „Mezi křižovatkami s ulicemi Prostřední a Vyskočilova, je nutné počítat s výraznými dopravními opatřeními,“ konstatoval Mrázek.

Autobusy městské hromadné dopravy budou jezdit po vyznačených objízdných trasách. Detailní informace jsou už nyní k dispozici webových stránkách www.praha4.cz. Pro individuální automobilovou dopravu přijíždějící od Vršovic a Nuslí a směřující ke Kačerovu, Krči či Pankráci je navržen tzv. západní obchvat ulicemi Na Jezerce, Sdružení, Budějovická, Vyskočilova, Michelská s případným vyústěním Pankrácké radiály mezi uzly s ulicí Vyskočilovu a Na Strži. Pro automobily směřující z Vršovic a Michle na Krč, Lhotku a Libuš je pak doporučena objízdná trasa tzv. východním obchvatem ulicemi Chodovskou, po Jižní spojce až k Vídeňské ulici.

„Snažíme se ve spolupráci s investorem, aby stavební firma uzavírku co nejvíce zkrátila. Již teď je termín zkrácen o zhruba dva týdny a naším přáním je, aby alespoň v posledních dvou týdnech, byl již umožněn průjezd aut a pracovalo se jen na chodnících a okolí,“ řekl zástupce starosty Prahy 4 Martin Hudec (ODS). Po celou dobu rekonstrukce bude v uzavřeném úseku zachován přístup do objektů.