V ulici Mezi vodami došlo k odtahu některých zaparkovaných vozidel, neboť hrozilo jejich zaplavení. Radnice proto žádá občany, kteří nenaleznou svůj automobil na místě, kde jej zaparkovali, aby se obraceli na telefonní linku 156 Městské policie.

Během noci i v dnešních dopoledních hodinách probíhá příprava obyvatel obytného souboru Belárie k možné evakuaci. Situaci se městská část snaží pomocí zábran a čerpadel stabilizovat, je však přesto důležité, aby byli občané na odchod z domova připraveni – sbaleni. Možnost evakuace je velmi reálná, neboť voda z kanalizace (přesto, že voda v řece klesá) stále stoupá a rozlévá se směrem k obytným domům.

Jak k tomu řekla zástupkyně starosty Eva Tylová, která již koordinovala evakuaci obyvatel z Obchodního náměstí: „Podařilo se nám sehnat výkonné čerpadlo od hasičů z Osnice, jehož pomocí se snažíme situaci stabilizovat, je však třeba počítat se všemi variantami a lidé by si měli připravit evakuační balíček, aby v případě odchodu z domova měli vše potřebné s sebou. A ještě bych ráda poděkovala již evakuovaným z Obchodního náměstí, že vše proběhlo v klidu a bez potíží."

Momentálně je evakuační centrum prázdné – lidé většinou odjeli k příbuzným a známým. Těm co zůstali, bylo nabídnuto náhradní ubytování. Evakuační pohotovost je stále udržována jak v ZŠ prof. Švejcara, tak v ZŠ Rakovského.

MČ Praha 12