O výměně laviček a dalšího inventáře v největších pražských parcích rozhodli radní hlavního města už tento týden. Ve schváleném výběrovém řízení zvolí firmu, která vše zařídí odhadem za 4,7 milionu korun.

„V parcích celopražského významu je nutné zajistit maximální možnou údržbu mobiliáře," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Výměna laviček, ale také košů či informačních cedulí, se týká komplexu zahrad vrchu Petřína, zahrady Kinských, Stromovky, obory Hvězda, Vítkova a Letné. Firma, kterou Praha vybere ve výběrovém řízení, bude vybavení parků vyměňovat v letech 2013 až 2017. Celkem prý má být vyměněno a opraveno na šestnáct set laviček či sedacích souprav.

Praha zároveň vypsala tendr, v němž hledá firmu, která ve Stromovce, na vrchu Vítkov, v Letenských sadech, na Petříně a v zahradě Kinských zrekonstruuje všechny asfaltové cesty. Vítězná firma by měla podle předpokladu začít s pracemi ještě na podzim letošního roku, dokončit by je měla do roku 2017. Vítěze tendru by měl magistrát vybrat 13. září. Odhad ceny zatím není známý.