„Pacienta lékaři přijali v úterý v noci. Dostal antidotum (preparát fomepizol). Zareagoval na léčbu dobře. Jeho stav se rychle zlepšil, není ani na dialýze," uvedla Pekařová. Lékaři nyní zvažují, že by pacienta ze specializovaného pražského pracoviště převezli zpátky do Brandýsa, kde by se mohl případně doléčit v tamní nemocnici.

Čtěte také: Záchytku plní opilci dál. I přes prohibici

Osmapadesátiletého muže, který byl ve VFN kvůli otravě alkoholem od neděle, dnes nemocnice propustila do domácího léčení. Žádné vážnější následky by zřejmě mít neměl. Muž popíjel se svým třicetiletým známým, který je ve VFN už od pátku a byl v kritickém stavu. Zdravotníci ho udržovali v umělém spánku. Dál zůstává v jejich péči. Třicetiletý muž pil podle policie hlavně v podnicích Prahy 5, a to několik dní. Popíjel prý výhradně rum.

VFN kvůli otravě metanolem přijala už celkem čtyři pacienty. V minulých dnech ošetřovala také osmatřicetiletého muže z Příbramska. Na otravu metylalkoholem 10. září zemřel. Metanol má v Česku už dvě desítky obětí. V nemocnicích je několik desítek otrávených. Kvůli metylalkoholu platí po celém Česku zákaz prodeje, podávání a nabízení lihovin s obsahem alkoholu 20 a více procent. Vláda dnes bude jednat o tom, jak by se prohibice dala zmírnit a do obchodů a restaurací se vrátil alkohol, který by byl bezpečný.