Původně se většina cestujících data 7. března hodně obávala. Na tento den se totiž ještě před několika týdny plánovaly zásadní změny v provozu pražské MHD, které měly znamenat hlavně úspory. Město ale návrh smetlo ze stolu a veřejná doprava se omezovat nebude.

Přesto k celostátnímu termínu změn jízdních řádů, který vychází na neděli, musejí cestující v pražské integrované dopravě se úpravami počítat. Dotknou se zhruba 15 autobusových linek. Provoz tramvají a metra zůstává zcela beze změny.

Vzduch vozit nebudou

„Rušíme například linku 153. Ta byla pouze ve zkušebním provozu od poloviny loňského roku. Její vytíženost byla pouhých 7 až 8 procent. Podobné je to i s linkou 323, která bude také zrušena a nahradí ji jiné spoje,“ nastínil mluvčí společnosti Ropid Filip Drápal s tím, že k žádným dramatickým změnám nedochází.

Asi nejzásadnější úpravy jízdních řádů tak nečekají Prahu, ale Říčany a okolí, které také spadají pod pražskou integrovanou dopravu. „Zde na žádost místní radnice upravujeme hned několik linek, aby měly autobusy lepší návaznost,“ doplnil Drápal. Upozornil ještě na to, že také vzniká několik nových zastávek z důvodu postupující zástavby Prahy, například Horoušany, Senohraby – U Tunelu, Nupaky, hotel a další.