Pokud se budete procházet ulicemi hlavního města, na nejvíc očůrané rohy domů, kandelábry a stromy narazíte s nejvyšší pravděpodobností v Praze 2 a Praze 3. Právě v těch městských částech žije nejvíc psů v přepočtu na hektar.

Vyplývá to z evidence psů, kterou Pražský deník porovnal s rozlohou jednotlivých městských částí i počtem obyvatel, kteří v nich žijí.

Nejvyšší hustota psů

Ve zmíněných centrálních městských částech připadalo na přelomu roku víc než pět psů na hektar. Což je celkem logické, neb obě čtvrti dominují i nejen v nejvyšší „hustotě psů“, ale i v samotné hustotě zalidnění.

V závěsu za Prahou 2 a 3 se držela Praha 11, tedy Chodov a Háje. Na tamních velkých sídlištích žije velký počet starších obyvatel – lidí na 65 let je tam skoro čtvrtina, tedy nejvíc v metropoli.

Typický kříženec Ben

Na nejvíc psů v poměru k počtu obyvatel narazíte naopak v okrajových městských částech. Což je opět logické, jelikož na jejich území se spíše nacházejí rodinné domky s rozlehlejšími zahradami, ke kterým si rodiny pořizují psy.

V této statistice dominuje část Praha-Královice s 59 evidovanými psy na tamních 414 obyvatel.

V celé metropoli žilo na přelomu roku 83 297 psů. Nejvíce z nich bylo kříženců, nejčastěji jim dávali chovatelé jméno Ben.

close info Zdroj: Deník Data /David Valenta a Aleš Vojíř zoom_in

close info Zdroj: Deník Data /David Valenta a Aleš Vojíř zoom_in

close info Zdroj: Deník Data /David Valenta a Aleš Vojíř zoom_in