Vrcholem přehlídky je udílení poct významným osobnostem a projektům alternativní scény. Oceněny budou 24. září v Divadle Komedie. Pravidelnou festivalovou linií je také objevování nových kulturních prostor. Letos to nebude jen jeden v rozlehlém podzemí DUP39 na Národní třídě, ale dalším prostorem se stane DriveHouse na Vinohradech. Tři patra činžovního domu slibují pořadatelé oživit divadlem pro děti i dospělé, site-specific projekty Jany Orlové a Antonína Brindy a koncerty.

V MeetFactory uvede režisérka Apolena Vanišová premiéru inscenace, která vzniká na základě experimentální prózy Fernanda Arrabala Pohřeb sardinky. Autorský projekt Šumava láska Chemického divadla a režiséra Vojtěcha Bárty se inspiruje texty, dřevoryty a životními osudy Josefa Váchala. Z brněnského HaDivadla přiveze festival divadelní esej Náměsíčníci (imitace a tušení), který podle románu Hermanna Brocha režíroval jeho umělecký šéf Ivan Buraj.

Festival probíhá také na Nákladovém nádraží Žižkov

Festivalovým místem bude také Nákladové nádraží Žižkov, kde bude 23. října uvedena další část autorského cyklu Miroslava Bambuška Písně o zemi. Komorní autorské představení pro tři herce, jednu tanečnici a s živou hudbou v podání skladatele a výtvarníka Vladimíra Franze je podle autora divadelní básní, performancí o návratu k základním lidským hodnotám. Režisér sám mluví o duchovní geologii, o odkrývání nánosů a vrstev, kterými se člověk za uplynulá tisíciletí pokryl, a někde hluboko v sobě pohřbil podstatu. Po skončení pražské části se festival …příští vlna/next wave… přesune do Brna, kde jej bude od 13. do 15. října hostit v Alfa pasáži HaDivadlo.