„Rádi bychom vztyčili ocelové haly německé výroby,“ řekl předseda představenstva ABF Pavel Sehnal. Stát by měly na místě, kde v současnosti společnost Terinvest demontuje nynější haly. Na pozemku u metra by ABF chtěla vybudovat multifunkční vstupní halu, kde bude zázemí pro veletržní správu, kongresové místnosti, salonky a hotel. Montáž hal by měla začít v druhé polovině srpna. Náklady se budou pohybovat okolo 650 milionů korun.

Dohoda s městem je ve hvězdách

„Tímto řešením přiznávám, že příliš nevěřím, že dojde k dohodě s magistrátem,“ komentoval to Sehnal. Praha a ABF se před lety dohodly na vytvoření společného podniku PVA (Pražský veletržní areál), který by zajistil rozvoj výstaviště v Letňanech pro případné použití v rámci olympijských her v Praze. Praha měla v nové společnosti jedenáctiprocentní podíl, zbytek patřil ABF. Město do společnosti vložilo dvěma smlouvami o výpůjčce pozemky o rozloze 250 000 metrů čtverečních, ABF měla zajistit peníze na výstavbu. Bez platná výpůjčka měla trvat 99 let. Město později smlouvy vypovědělo. ABF se obrátila k soudu, ten však rozhodl v únoru ve prospěch Prahy.

Společnost ABF také oznámila, že nabídla 28. května společnosti Terinvest neúspěšně majetkové vyrovnání ve výši 77 milionů Kč a garanci pořádání veletrhů Ampér a Dřevostavba. Terinvest spolu s ABF areál výstaviště provozoval, po sporech však musel odejít. V dubnu oznámil, že zbourá tři haly o rozloze 15 000 metrů čtverečních. Podle ABF navíc Terinvest zpomaluje demontáž hal. Podle dřívějšího vyjádření mluvčího Terinvestu Jakuba Špačka se ale naopak demontáži snažila zabránit bezpečnostní agentura najatá společností ABF.

Areál PVA Letňany po zbourání hal Terinvestem ztratí 40 až 50 procent své výstavní plochy. Areál nabízí krytou výstavní plochu přes 30 000 metrů čtverečních.