„Oznámení jsme dostali ve 12.41, v místě vybuchl zbytkový plyn při svařování potrubí,“ sdělila Deníku podrobnosti Pavlína Adamcová, mluvčí hasičského záchranného sboru.

Sanitka z místa odvážela asi čtyřicetiletého muže, který podle pražských záchranářů utrpěl popáleniny druhého stupně na horní polovině těla.

Neštěstí se odehrálo v blízkosti dětského hřiště Bezovka, které leží ve vnitrobloku panelových domů.

„Bylo to tam v tom domě. Jela tam sanitka a hasiči a pak někoho odváželi,“ řekli Deníku dva chlapci, kteří se zdržovali na dětském hřišti.

Zbytkový plyn se vzňal v komplexu panelových domů v Kubelíkově ulici. Jednalo se o poslední vchod, z něhož je blízko na Žižkovo náměstí.

Obyvatelé okolních domů ale nevěděli, co se vlastně stalo. „Viděli jsme jen sanitku, policejní a hasičské auto, která jela po Kubelíkově ulici dolu ve směru na Olšanské náměstí. Proč ta ale vozy jely, nevíme,“ sdělily redaktorům Deníku studentky z blízké obchodní akademie.

O něco více informací měli opraváři střechy, kteří naproti vchodu do Kubelíkovy ulice číslo 66 lezli na střechu domu.

„Ano viděli jsme auta a jak sanitka odvážela nějakého člověka. Asi to byl bezdomovec,“ odhadovali muži, kteří šplhali na střechu.

V blízkosti vstupu, kde plyn bouchl, zaměstnanci firmy Revis kontrolovali inkriminovaný byt. Údajně měl být zraněným mužem jejich kolega.

Na dotaz, zda tomu tak je, jen kývali hlavou.

„Nemáme se ale k ničemu vyjadřovat,“ řekl jeden z nich.

Okolí v místě výbuchu po dvou hodinách od smutné události museli kontrolovat kvůli úniku plynu