Kempy v Praze.„Zatím máme víc návštěvníků než loni a důvod mi zcela jasný není. Každopádně jsme oproti loňskému roku nezdražovali. Mezi našimi návštěvníky převažují cizinci zejména Němci, Dánové, Holanďané, Francouzi a Belgičané,“ sdělila Pražskému deníku Alexandra Pávková, recepční z Prague Camping Džbán.

Ten má na poměrně velké ploše k dispozici 80 míst pro karavany a 200 pro stany. Podle recepční je kapacita málokdy zcela naplněná, což je pro klienty příjemnější.

Češi mají rádi chatky

Kemp provozovaný sportovním klubem SK Aritma Praha hojně vyhledávají i západoevropští senioři s obytnými auty, ve stanech tam letos už dvakrát tábořili belgičtí skauti.

„Češi většinou přespí v chatkách a využijí to jako určité zpestření při návštěvě centra Prahy. Naši klienti obvykle tráví v kempu až pozdní odpoledne nebo večer,“ dodala Pávková.

Ve všech pražských kempech s více než 1100 míst pro stany a karavany přenocovalo loni bezmála 40 tisíc lidí, z toho tři čtvrtiny cizinců. Průměrně v kempu návštěvník strávil jen lehce přes dvě noci, což je podstatně méně než „na venkově“, kde tráví mnoho Čechů relaxační dovolenou.

Největší koncentrace kempů je podle serveru dokempu.cz v městské části Troja, kde jich je sedm. Největší z nich, Camp Sokol Troja, má letos kompletně zrekonstruované sociální zázemí. Do lepších služeb ale investují i jinde a některé kempy už mají punc luxusu.