Beránek do funkce nastoupil v únoru roku 2012 a krátce poté přestal proplácet faktury za vícepráce na Blance. Tehdy totiž nebylo jasné, zda jejich objem nepřesáhl zákonem povolených 20 procent. Pokud by se tak stalo, Beránkovi by hrozilo trestní stíhání. Na kategorizaci víceprací pak Beránek v jednacím řízení bez uveřejnění najal právní a projekční kanceláře Weil, Gotshal & Manges, Satra a Valbek.

Policie ale tvrdí, že měl Beránek situaci řešit s pomocí zaměstnanců magistrátu nebo městem najatého dozoru a správce stavby, tedy společnosti IDS. Právě tuto firmu ale politici považovali za viníka tehdejší situace. Beránek jednal podle rozhodnutí rady z prosince 2012, z radních ale nikdo obviněn nebyl. Policisté podle serveru nedokázali určit, kdo pro kategorizaci hlasoval, protože se hlasovalo tajně.

Beránek letos v únoru vyhrál s městem soud o neoprávněnosti výpovědi. Podle zdroje E15 se o něj policie začala zajímat zhruba dva týdny poté, protože existovala obava, že by mohl znovu zasahovat do dění kolem Blanky.

Pokračování arbitráže

V současné době pokračuje arbitráž mezi Prahou a IDS. Praha se s firmou ve stanoveném termínu nedohodla na částce, kterou má firmě zaplatit kvůli stavbě Blanky. IDS původně chtěla 150 milionů, poté požadavek zvýšila. Rozhodčí soud letos v únoru rozhodl, že IDS má na peníze nárok. Částku ale neurčil. IDS kvůli dluhu na konci loňského roku pohrozila, že ze stavby odejde. To se zatím nestane.

Tunel Blanka vyjde na zhruba 37 miliard korun. Rozhodčí soud už řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav, kdy šlo o částky v řádu miliard korun. Kdy bude tunel otevřen, nyní není jasné, zprovoznění bylo odloženo na neurčito kvůli poškozeným kabelům.