Unikátní "městečko" sestavené z 27 kontejnerů zde vzniklo v režii neziskové organizace reSite na pozemcích, které propůjčila společnost Penta Real Estate. Výhledově tu vznikne obrovský projekt podle projektu studia Zaha Hadid Architects. Proto je manifesto na tomto místě pouze dočasnou instalací.

I vzhledem k tomu, že jedním z partnerů celého projektu je společnost MasterCard, své peníze, které máte v peněžence, zde nepoužijete. Veškeré platby totiž budou probíhat pouze bezhotovostně. "Manifesto je průlomová kulturní zóna, kterou podporujeme proto, aby zážitky návštěvníků nezdržovalo placení v hotovosti," uvedl zástupce MasterCard Miroslav Lukeš.

Gastronomie ruku v ruce s kulturou

Projekt chce oživit zapomenutá zákoutí v centru Prahy. "Už nespočítám, kolikrát jsem slyšel, že je to šílené. Ale nakonec se po dvou letech příprav vše podařilo," uvedl autor myšlenky Martin Barry z organizace reSite. "Nikdy jsme nic podobného nedělali a všechno jsme se postupně učili za pochodu," dodal.

Manifesto má propojit kulturní program s gastronomickým zážitkem. Budou zde projekce pro dospělé i pro děti, hudební vystoupení i workshopy. Nabídka jídel by měla být od lokálních dodavatelů v maximální kvalitě. Celý areál je nekuřácký a nabídne i wi-fi připojení.