Nejvíc stánků je podobně jako o vánočních svátcích na Staroměstském náměstí. Prostranství u orloje zdobí mimo jiné velký dřevěný most, z kterého si návštěvníci trhů především pořizují fotografie, na nichž chtějí zachytit velikonoční atmosféru. Na náměstí je také bříza ozdobená velkými kraslicemi nebo barevnými fábory.

Před budovou ministerstva pro místní rozvoj stojí pódium, na kterém se každý den bude odehrávat kulturní program. Dnes jej otevíral folklorní soubor z Valašských Klobouk. O dalších víkendech se na pódiu odehrají třeba oslavy irského svátku svatého Patrika, mezinárodní festival dechových kapel či mistrovství v otevírání ústřic.

Pučálka či jidáš

Trhovci ve stáncích nabízejí tradiční velikonoční jídla a pečivo, například různé druhy klobás, staročeskou pučálku a jidáše. K pití si lidé mohou dát řadu teplých i studených nápojů. V dalších stáncích si lidé mohou koupit třeba hodovačky, kraslice, hrníčky či obrazy. Prodejci ve stáních nabízejí také řadu dalších ručně dělaných výrobků, jako jsou dřevěné hračky a loutky.

Na letošních trzích jsou k vidění i řemeslníci a připravené jsou i řemeslné koutky, kde se vystřídají lidé různých profesí. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet třeba práci malíře vajíček, pletače pomlázek, kováře či brašnáře. Děti a zahraniční turisty na trzích lákají také ohrady se zvířaty, které mohou za poplatek nakrmit. Velikonoce letos budou od 25. do 28 března. Trhy v metropoli potrvají o týden déle.

Čtěte také: Velikonoční trhy v centru Prahy budou mít letos ladovskou tematiku