VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V centru Prahy si lidé připomněli památku židovských obětí holokaustu

V centru metropole se konal Pochod dobré vůle, který připomněl památku židovských obětí holokaustu a  70 let od založení státu Izrael. Průvod vyšel z náměstí Franze Kafky a prošel částmi židovského města kolem Rudolfina až do Valdštejnské zahrady, kde se koná vzpomínkový program Všichni jsme lidi. Akce se letos konala popatnácté a pořádá ji česká pobočka Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.

22.4.2018 12 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2018
SDÍLEJ:

Pochod dobré vůle prošel centrem Prahy.Foto: ČTK

"Protože jsme byli v minulých letech svědky nejrůznějších veřejných akcí těch, kteří naopak stáli myšlenkově na barikádách proti nám, proti židovskému národu a vykřikovali hesla jako smrt Židům nebo Cikáni a Židi do plynu, tak jsme si řekli, že nám to nemůže být lhostejné a musíme také veřejně něco udělat," uvedl jeden z organizátorů Radek Hejret.  "Pochodu se zúčastnilo zhruba 400 lidí, v zahradě se k nim připojily další asi dvě stovky účastníků," uvedl předseda ICEJ Mojmír Kallus.

Za zpěvu hebrejských písní 

Pochod letos provázela dramatizace příběhu židovských dětí, které zachránil odvoz do Dánska a potkat se mohly až po válce.  "Je to příběh o hrůze a utrpení holokaustu a zároveň o naději, která přežívá navzdory tomu, co se odehrálo, když se najdou slušní lidé, kteří se rozhodnou něco dělat," vysvětluje Hejret.

Účastníci vyrazili ze Staroměstského náměstí za zpěvu hebrejských písní a do průvodu se zapojili lidé všech generací. V jeho čele jel v kolečkovém křesle herec Jan Potměšil, který průvod podpořil i v předešlých letech.

Průvod pokračoval do Valdštejnské zahrady 

Lidé se pak zastavili u Rudolfina k pietní vzpomínce na oběti holokaustu. Pražský komorní balet zde předvedl taneční kreaci v choreografii Igora Vejsady, která vyjadřovala „tragédii i zázračné povstání židovského národa z popela holocaustu".

Průvod pokračoval až do Valdštejnské zahrady, kde na účastníky čekal vzpomínkový program. Lidé také mohli na místě podepsat petici proti antisemitismu, kterou iniciovala senátorka Daniela Filipiová. Vyslechli si také projevy místopředsedy Senátu Jaroslava Kubery a izraelského velvyslance Daniela Merona. 

"Doufám, že toto shromáždění je skutečnou výzvou, apelem a také nadějí pro všechny ty, kteří dnes nic nedělají a pasivně přihlížejí narůstajícímu zlu. Pokud nám naše současnost začne být lhostejná, je to začátek konce," řekl ve svém projevu Kubera. Součástí programu bylo i čtení z knihy Judity Matyášové Přátelství navzdory Hitlerovi. Promluvil i Alexander Fried, rodák z Podkarpatské Rusi, který přežil holocaust. 

Autor: Redakce

22.4.2018 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 21 000 Kč

Svářeči Ruční svářeči CO2/TIG. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo pracoviště:, - BOSAL ČR spol. s r.o., Zápská 1857, 250 01 Brandýs nad Labem, , Prvotní kontakt:, - tel.: 703 169 055, 800 310 013 Po-Čt od 08:00 do 17:00, Pá od 08:00 do 16:00, - e-mail: lucie.tulackova@dpwork.cz, - osobně: DP WORK s.r.o., Smetanova 987, 294 01 Bakov nad Jizerou, po-čt 8:00-17:00, pá 8:00 - 16:00, nebo na adrese DP WORK s.r.o., třída Václava Klementa 823, 293 01 Mladá Boleslav, po-pá 8:00 - 17:00 , , Upřesňující údaje:, - BOSAL ČR s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem výfukových systémů na vozy do 3,5 tuny a tažných zařízení, nabízí originální i náhradní díly a kovové součástky, trubky, skladové regály, kabiny dopravních prostředků a vysokoteplotní teplosměnné komponenty nebo zemědělské zavlažovací systémy., - Agenturní zaměstnávání je jedna z cest, jak se dostat do kmenového stavu., - Náplň práce: Budete se podílet na ručním sváření dílů výfuků, jejich částí a opravách sváru při špatném svaření CNC strojem. , - Podmínkou je praxe na pozici svářeče CO2 nebo TIG v automobilovém průmyslu min.1 rok a svářečský průkaz k příslušné pozici (propadlý lze obnovit)., - Pohovory na jednotlivé pozice probíhají pravidelně každý týden., - Nástup: IHNED, , Zaměstnanecké výhody:, - Práce na hlavní pracovní poměr s možností kariérního růstu., - Základní mzda od 21.000 (CO2)/ 22.000 (TIG),- CZK., - Variabilní složka mzdy 0 - 14% základní mzdy, - Svářečský příplatek 20,- CZK/hod., - Příplatek za práci v nepřetržitém režimu 10,- CZK/hod., - Roční odměna 6.000,- CZK., - Dovolená 25 dní/rok., - Příspěvek na stravování ve formě stravenek., - Možnost ubytování s příspěvkem., - Příspěvek na vlastní ubytování až 3.500,- CZK., - Výhodné telefonní tarify., - Zřízení a vedení bankovního účtu za výhodných podmínek.. Pracoviště: Dp work s.r.o.-brandýs n. l., Zápská, č.p. 1857, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Lucie Tuláčková, +420 703 169 055.

Gastronomie - PRACOVNÍK ZA BAR SKLÍPEK V PRAZE 28 000 Kč

Do našeho týmu přijmeme na HPP spolehlivého a usměvavého pracovníka za bar a výdej v kuchyni. Nabízíme pevnou mzdu, spropitné, férové jednání a slušné zacházení. Nástup po dohodě ihned. Směny krátký/dlouhý. 100 Kč čistého/hod.+spropitné+odměny dle tržeb . Sklípek Fajna Ďura .

Výroba - Výroba Seřizovači 22 200 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovači. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo pracoviště:, - BOSAL ČR spol. s r.o., Zápská 1857, 250 01 Brandýs nad Labem, , Prvotní kontakt:, - tel.: 703 169 055, 800 310 013 Po-Čt od 08:00 do 17:00, Pá od 08:00 do 16:00, - e-mail: lucie.tulackova@dpwork.cz, - osobně: DP WORK s.r.o., Smetanova 987, 294 01 Bakov nad Jizerou, po-čt 8:00-17:00, pá 8:00 - 16:00, nebo na adrese DP WORK s.r.o., třída Václava Klementa 823, 293 01 Mladá Boleslav, po-pá 8:00 - 17:00 , , Upřesňující údaje:, - BOSAL ČR s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem výfukových systémů na vozy do 3,5 tuny a tažných zařízení, nabízí originální i náhradní díly a kovové součástky, trubky, skladové regály, kabiny dopravních prostředků a vysokoteplotní teplosměnné komponenty nebo zemědělské zavlažovací systémy., - Agenturní zaměstnávání je jedna z cest, jak se dostat do kmenového stavu., - Náplň práce: Budete se podílet na obsluze a seřizování CNC a NC strojů za účelem zajištění optimálního chodu, dále pak na úpravě programů těchto strojů a jejich údržbě. , - Budete též školit a zaškolovat obsluhu strojů a provádět preventivní údržbu. , - Podmínkou je praxe na pozici údržbář - seřizovač v automobilovém průmyslu min.1 rok., - Pohovory na jednotlivé pozice probíhají pravidelně každý týden., - Nástup: IHNED, , Zaměstnanecké výhody:, - Práce na hlavní pracovní poměr s možností kariérního růstu., - Základní mzda od 22.200,- CZK., - Variabilní složka mzdy 0 - 14% základní mzdy., - Příplatek za práci v nepřetržitém režimu 10,- CZK/hod., - Roční odměna 6.000,- CZK., - Dovolená 25 dní/rok., - Příspěvek na stravování ve formě stravenek., - Možnost ubytování s příspěvkem., - Příspěvek na vlastní ubytování až 3.500,- CZK., - Výhodné telefonní tarify., - Zřízení a vedení bankovního účtu za výhodných podmínek., , - Zřízení a vedení bankovního účtu za výhodných podmínek.. Pracoviště: Dp work s.r.o.-brandýs n. l., Zápská, č.p. 1857, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Lucie Tuláčková, +420 703 169 055.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 37 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra na lůžkovém oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 37000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Městská nemocnice následné péče hl. m. Prahy přijme na lůžkové oddělení všeobecnou nebo praktickou sestru. Nabízíme klidnou práci v malém kolektivu, dobrou dopravní dostupnost (areál přímo u stanice metra Českomoravská), motivující platové ohodnocení (plat až 37.000 Kč, měsíční odměna až 5.000 Kč, další příplatky a prémie) a zaměstnanecké benefity., Kontakt: hl. s. Fleglová, 284000844, fleglova@mnnp.cz. Pracoviště: Městská nemocnice následné péče, K Moravině, č.p. 343, 190 00 Praha 9. Informace: Dagmar Fléglová, +420 284 000 844.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pražský hrad 31. května v Praze. Vstup do Jeleního příkopu z Královské zahrady.
12

Hrad letos neotevře dolní část Jeleního příkopu. V plánu je rekonstrukce

Napadení novinářů v Top hotelu v Praze.

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Veverčata, zajíčci i myšice. Záchrannou stanici čeká s příchodem jara plno práce

Pražané jsou nadšení. Přišlo jaro. Pro Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijících živočichů to ale znamená pěkný „záhul“. S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Netradiční kavárna s únikovými hrami na Žižkově. Kvíz musíte řešit i na záchodě

Tramvajovým zácpám na Žižkově téměř odzvonilo. Doufejme. V dopravní špičce ale přesto MHD na pražském Žižkově občas stojí. Pokud popojíždíte krokem, v úseku mezi Olšanským náměstím a Lipanskou si na fasádě jednoho z domů můžete všimnout zvláštního nápisu. „Šifra proti zácpě… tramvajové,“ říká plakát. Vyvěsil ho sem student VŠE Jan Maryško, který ve stejném domě provozuje netradiční kavárnu. Dokonce první svého druhu. Podle něj jde o ideální místo na originální rande.

Filozofická fakulta UK nesouhlasí s kritikou studijních pobytů v EU

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy se dnes ohradila vůči výrokům poslance Lubomíra Volného (SPD), který podle médií kritizoval studijní výjezdy mladých lidí do západní Evropy. Studenty vyjíždějící do ciziny s programem Erasmus na zasedání poslaneckého výboru pro evropské záležitosti označil za "kampusové povaleče". Podle vedení filozofické fakulty jeho výroky znevažují úsilí studentů i institucí, které organizují Erasmus na českých školách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT