VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V centru Prahy si lidé připomněli památku židovských obětí holokaustu

V centru metropole se konal Pochod dobré vůle, který připomněl památku židovských obětí holokaustu a  70 let od založení státu Izrael. Průvod vyšel z náměstí Franze Kafky a prošel částmi židovského města kolem Rudolfina až do Valdštejnské zahrady, kde se koná vzpomínkový program Všichni jsme lidi. Akce se letos konala popatnácté a pořádá ji česká pobočka Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.

22.4.2018 12 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2018
SDÍLEJ:

Pochod dobré vůle prošel centrem Prahy.Foto: ČTK

"Protože jsme byli v minulých letech svědky nejrůznějších veřejných akcí těch, kteří naopak stáli myšlenkově na barikádách proti nám, proti židovskému národu a vykřikovali hesla jako smrt Židům nebo Cikáni a Židi do plynu, tak jsme si řekli, že nám to nemůže být lhostejné a musíme také veřejně něco udělat," uvedl jeden z organizátorů Radek Hejret.  "Pochodu se zúčastnilo zhruba 400 lidí, v zahradě se k nim připojily další asi dvě stovky účastníků," uvedl předseda ICEJ Mojmír Kallus.

Za zpěvu hebrejských písní 

Pochod letos provázela dramatizace příběhu židovských dětí, které zachránil odvoz do Dánska a potkat se mohly až po válce.  "Je to příběh o hrůze a utrpení holokaustu a zároveň o naději, která přežívá navzdory tomu, co se odehrálo, když se najdou slušní lidé, kteří se rozhodnou něco dělat," vysvětluje Hejret.

Účastníci vyrazili ze Staroměstského náměstí za zpěvu hebrejských písní a do průvodu se zapojili lidé všech generací. V jeho čele jel v kolečkovém křesle herec Jan Potměšil, který průvod podpořil i v předešlých letech.

Průvod pokračoval do Valdštejnské zahrady 

Lidé se pak zastavili u Rudolfina k pietní vzpomínce na oběti holokaustu. Pražský komorní balet zde předvedl taneční kreaci v choreografii Igora Vejsady, která vyjadřovala „tragédii i zázračné povstání židovského národa z popela holocaustu".

Průvod pokračoval až do Valdštejnské zahrady, kde na účastníky čekal vzpomínkový program. Lidé také mohli na místě podepsat petici proti antisemitismu, kterou iniciovala senátorka Daniela Filipiová. Vyslechli si také projevy místopředsedy Senátu Jaroslava Kubery a izraelského velvyslance Daniela Merona. 

"Doufám, že toto shromáždění je skutečnou výzvou, apelem a také nadějí pro všechny ty, kteří dnes nic nedělají a pasivně přihlížejí narůstajícímu zlu. Pokud nám naše současnost začne být lhostejná, je to začátek konce," řekl ve svém projevu Kubera. Součástí programu bylo i čtení z knihy Judity Matyášové Přátelství navzdory Hitlerovi. Promluvil i Alexander Fried, rodák z Podkarpatské Rusi, který přežil holocaust. 

Autor: Redakce

22.4.2018 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Odborní pracovníci 25 000 Kč

Specialisté v knihovnách a v příbuzných oblastech Správce databází České literární bibliografie/ systémový knihovník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Na Florenci 1420/3, Praha 1, Přihlášky obsahující strukturované CV a motivační dopis zašlete na email literatura@ucl.cas.cz či poštou na adresu: Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., sekretariát, Na Florenci 1420/3, 110 00 Praha 1 , Obálku označte "Výběrové řízení - ČLB"., UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 12. 6. 2018., - Úvazek 1,0; pracovní poměr na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení; nástup v červenci či srpnu 2018 nebo podle dohody., - Náplň práce: správa a vývoj databází České literární bibliografie (správa hotových řešení, vývoj vlastních řešení); výzkum v oblasti digital humanities související s agendou ČLB či ÚČL; účast na výzkumných projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie, - Minimální požadavky: vysokoškolské vzdělání, ideálně v oboru knihovnictví, IT technologií či souvisejících, případně úplné střední vzdělání a relevantní praxe v uvedených oborech; orientace v problematice IT technologií - Linux, databáze (používané technologie SQL, NoSQL, XML, JSON); analytické myšlení; schopnost týmové práce, - Výhodou: základní orientace v problematice knihovnických databázových systémů (zejména Aleph) a standardů (MARC21, RDA atp.); předchozí zkušenost s obdobnou pozicí; orientace v problematice opensourcových řešení, zvláště v oblasti knihovnictví; programátorské dovednosti; základní orientace v oblasti digital humanities, - Nabízíme: zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky, práci na inovativním vědeckém záměru, zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost home office, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních AV ČR)., Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou, , - Předpokládané mzdové rozpětí: 25 000-35 000 Kč podle praxe v oblasti správy a vývoje databázových řešení s možností navýšení v případě účasti na grantových projektech. Pracoviště: Ústav pro českou literaturu av čr, v.v.i., Na Florenci, č.p. 1420, 110 00 Praha 1. Informace: Sekretariát ÚČL, +420 222 828 117.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 25 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme smysluplnou práci v nově vnikajícím zařízení seniorského centra., Požadujeme vzdělání odpovídající požadavkům na odbornou způsobilost k výkonu sociálního pracovníka dle §110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (VŠ/VOŠ sociální práce, speciální či sociální pedagogika), vítána předchozí pracovní zkušenost v sociálních službách, trestní bezúhonnost, zodpovědnost a základní komunikační dovednosti pro práci s klienty, schopnost empatie, schopnost pracovat samostatně i v týmu, znalost práce na PC, znalost cizího jazyka výhodou, Nabídky s životopisem a motivačním dopisem na e-mail nebo písemně na adresu Jiřina Valentová, VŠEM s.r.o., Nárožní 2600/9a, Stodůlky, 158 00 Praha 5. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru., , Zaměstnanecké výhody: Náborový příspěvek (po zkušební době), systém benefitů (dotované stravování, příspěvek na dopravu, interní vzdělávání, sick days, dovolená navíc), možnost profesního vzdělávání.. Pracoviště: Klinika všem, s.r.o., Nárožní, č.p. 2600, 158 00 Praha 58. Informace: Jiřina Valentová, .

Informační technologie - Informační technologie Programátor 41 500 Kč

Vývojáři softwaru QA Engineer. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 41500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Adresa: Hvězdova č.p. 1734/2c, Nusle,140 00 Praha 4, Kontakt: Barbora Paličková, barbora.palickova@wmcgroup.cz, Požadavky: Co musí umět:, -Zkušeností s testováním webových aplikací - minimálně manuální, -Angličtina na středně pokročilé úrovni (nebát se mluvit a mít zájem se rozmluvit), protože tým vývojářů a -testerů je mezinárodní, -Proaktivní přistup ke své práci, -Výhodou je znalost automatizace ve webdriveru, ale není podmínkou, -Výhodou je znalost jiry/tfs, ale není to podmínkou, , Co bude dělat, -Příprava testovacích scénářů, -Manuální testování webových řešení napříč mobilními zařízeními a prohlížeči, -Příprava test reportů, -Příprava uživatelské dokumentace, -Komunikace s vývojáři, , The experience we need:, · Experience with manual testing of web and mobile applications, automation is a plus, · English, · Proactive attitude, innovative thinking, ambition to professionally grow, · Big advantage (not a must) is knowledge of WebDriver, JIRA, TFS and .NET framework, , TESTER/QA SPECIALIST will be doing:, · Testing scenarios preparation, · Both manual and automation testing of web solutions throughout various mobile devices and browsers, · Testing reports preparation, · Users documentation preparation, · Communications with developers , , , Výhody: Sick day, vzdělávací program, firemní akce / Sick day, english languages courses, teambuildings. Pracoviště: Actum, s.r.o., Hvězdova, č.p. 1734, 140 00 Praha 4. Informace: Barbora Paličková, +420 731 451 158.

Informační technologie - Informační technologie Specialisté v testování 65 535 Kč

Specialisté v oblasti testování softwaru a příbuzní pracovníci Engineering Lead. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100000 kč, mzda max. 120000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Karla Engliše č.p. 3201/6, 150 00 Praha 5, kontakt: Michalkova Eva, tel.: 255725439, e-mail: eva.michalkova@massive.co, Pokud uvazujete o zmene prace a mate zajem pracovat v Praze v centru, denne vyuzivat Anglictinu a pracovat s modernimi technologiemi a byt soucasti kvalitniho tymu, nabizime Vam pozici Engineering Lead ve spolecnosti Massive - https://massive.co/, , Požadujeme:, Velmi dobré organizační a komunikační dovednosti , Schopnost práce pod stresem , Velmi dobrou znalost anglického jazyka (hlavní komunikační jazyk firmy), Zkusenosti v oboru IT , AGILE, SCRUM, , , Vyhodou:, Microsoft Certified Professional - Windows Server 2003 , Microsoft Certified Professional - Web Development, " Pracovní smlouva na dobu neurčitou, " 5 dni Sickdays, " jazykove kurzy, " moznost prace z domova 1x tydne , " přátelský kolektiv, " misto vykonu prace Praha 5. Pracoviště: Massive interactive media czech republic s.r.o., Karla Engliše, č.p. 3201, 150 00 Praha 5. Informace: Eva Michalkova, +420 255 725 439.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radnice Prahy 3. Ilustrační foto.
4

Volba pro město odmítá podporovat koalici v Praze 3. Hrozí konec spolupráce

Pražský hrad 31. května v Praze. Vstup do Jeleního příkopu z Královské zahrady.
12

Hrad letos neotevře dolní část Jeleního příkopu. V plánu je rekonstrukce

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila. V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Veverčata, zajíčci i myšice. Záchrannou stanici čeká s příchodem jara plno práce

Pražané jsou nadšení. Přišlo jaro. Pro Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijících živočichů to ale znamená pěkný „záhul“. S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Netradiční kavárna s únikovými hrami na Žižkově. Kvíz musíte řešit i na záchodě

Tramvajovým zácpám na Žižkově téměř odzvonilo. Doufejme. V dopravní špičce ale přesto MHD na pražském Žižkově občas stojí. Pokud popojíždíte krokem, v úseku mezi Olšanským náměstím a Lipanskou si na fasádě jednoho z domů můžete všimnout zvláštního nápisu. „Šifra proti zácpě… tramvajové,“ říká plakát. Vyvěsil ho sem student VŠE Jan Maryško, který ve stejném domě provozuje netradiční kavárnu. Dokonce první svého druhu. Podle něj jde o ideální místo na originální rande.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT