Záchranáři museli v Praze ošetřovat několik zraněných zábavní pyrotechnikou včetně dětí.

Záchranáři v souvislosti se Silvestrem řešili 105 událostí. Už odpoledne se pyrotechnikou zranil šestnáctiletý mladík na Chodově a pětatřicetiletý muž z Radotína, řekla mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová. Podle serveru Novinky.cz po 23. hodině zasahovali záchranáři na Karlově mostě a před půlnocí rovněž u šestiletého dítěte, které se zranilo na ruce v Nuslích.

Hlavní program na Staroměstském náměstí

Na pořádek v ulicích dohlíželo 350 strážníků a policistů, v okolí stánků také bezpečnostní agentura pořadatelů trhů. Záchranáři na Václavském náměstí měli už od odpoledne přistavený speciální záchranářský vůz Golem, několik sanitek a připravené byly také hasičské cisterny.

Hlavní organizovaný program byl na Staroměstském náměstí. Už v 15:00 začaly oslavy představením pro děti, po 18:00 ho vystřídala vystoupení DJ Bohdana a kapela Mariana Grekšy s rockovými hity.

Koncertu hlavní hvězdy večera, pražské popové kapely Eddie Stoilow, přihlížela odhadem asi tisícovka lidí. Většinu z nich tvořili cizinci, jak se ukázalo po dotazu kapely. Program skončil úderem půlnoci.

Na Václavském náměstí a v okolních ulicích lidé do půlnoci spíš procházeli a postávali u stánků. Ceny byly většinou stejné jako během adventu, k prodeji byl ale také český sekt za 250 korun.

Zabedněné obchody a ploty kolem památek

Začátkem večera lidem víc přálo počasí, s drobným mrholením jejich počty příliš nerostly. Většinou šlo o zahraniční turisty, nejvíc Čechů do centra tradičně zamířilo až na půlnoc. Velké koncentrace lidí využívali do večera také pouliční umělci a žebráci.

Na Václavském náměstí hrálo několik hudebníků a kapel, na Staroměstském a v ulici Na Můstku především „živé sochy".

Město se snažilo před silvestrovskými oslavami chránit památky, kolem sochy svatého Václava na Václavském náměstí i sousoší Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí před oslavami vyrostly ploty.

Zabedněné byly i některé výlohy obchodů. Pro auta bylo uzavřené Václavské náměstí i přilehlé ulice, stejně jako okolí Staroměstského náměstí. Vodičkovou ulicí jezdily jen tramvaje. Před 20:00 dopravu v Jindřišské krátce zkomplikovala srážka dvou osobních aut, po 22:00 se srazila dvě auta na křižovatce Národní a Mikulandské.

Uklízet bude více než stovka lidí

Silvestrovský večer mohli lidé strávit také v některých divadlech či kinech. V Praze zůstalo poslední večer starého roku zavřených jen osm kamenných scén. Milovníci klasické hudby mohli být v kinech přítomni tradičnímu Silvestrovskému gala Berlínských filharmoniků. Promítala také některá kina.

Pro cestující byly posíleny noční tramvaje, metro bylo v provozu do 1:30. Novoroční úklid v centru bude zajišťovat 120 lidí a více než 30 strojů. Začnou s ním kolem 3:00.

Počasí nejprve oslavám pod širým nebem přálo, teploty se pohybovaly kolem nuly. Postupně ale začalo drobně mrholit. Meteorologové varovali před ledovkou, která by se mohla objevovat po celou silvestrovskou noc. Některé chodníky z žulových kostek začaly být v noci velmi kluzké.