Pražská energetika (PRE) oznámila, že eviduje poruchy v Nuslích, Praze 2, Praze 4 a Praze 10. Příčinou byl náraz balonu do vedení. „Nejednalo se o technickou závadu, ale podle mých informací kontakt vedení vysokého napětí s cizím tělesem,“ řekl ČTK mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. „Mám informaci, že do vedení vletěl větší pouťový balon a došlo k automatickému vypnutí,“ dodal.

Pražští hasiči na twitteru uvedli, že v důsledku výpadku elektrické energie evidují zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu. Jednalo o 12 případů.

Omezení v dopravě

Výpadek omezil také provoz tramvají. Týkal se linek 4, 6, 7, 11, 14, 18, 19, 22 a 26. "Omezení se týká prakticky celé oblasti od Nuslí až do Strašnic," uvedl na twitteru PID. Provoz podařilo postupně obnovit.

Pražští záchranáři uklidňovala, že bez pomoci lidé nezůstanou. „V Praze došlo k výpadku proudu, vzniklou situaci řešíme našimi zálohami. Nicméně nemusíte mít strach, pacienti se k nám na linku 155 dovolají a v případě potřeby se k vám pomoc dostane,“ uvedli na twitteru.