„Dobrá zpráva! Včera (4. října - pozn. redakce) jsem na jednání s panem náměstkem Dolínkem z Magistrátu HMP dostal zelenou v pokračování realizace P+R parkoviště u Nemocnice Na Homolce, které nabídne přes 700 parkovacích míst. Naše sliby, že zřídíme kvůli zavedení modrých zón dostatek parkovacích míst se realizují. Mj. za týden se otevírá P+R parkoviště u Kotlářky," uvedl na sociálních sítích místostarosta Prahy 5 Martin Slabý

Financování na straně magistrátu 

Projekt vytvořila Praha 5 a to jako reakci na problémy s parkováním, které vznikly po loňském rozšíření modrých zón na Praze 5,6 a 8. Praha 5 zatím zpracuje projektovou dokumentaci a to až do fáze stavebního povolení. Součástí domluvy byla i otázka financování. To by měl obstarat pražský magistrát.

Parkovací dům by se měl nacházet v ulici Roentgenova, nedaleko nemocnice Na Homolce a má navázat na P+R parkoviště u Kotlářky. Ve hře je i parkoviště v areálu nemocnice Motol. Plánuje se i elektrický shuttle, který by svážel řidiče z parkovišť na stanici metra Nemocnice Motol.