Osm lidí bylo v sobotu odpoledne zraněno v čestlickém aquaparku. Nehodu způsobil kus plechu, který se uvolnil ze dna v atrakci Divoká řeka.
„Na místo dorazilo šest záchranných vozů, z toho jeden z pražské záchranné služby. Tři pacienty jsme ošetřili na místě, dalších pět bylo přepraveno do nemocnice. Nikdo nebyl vážně zraněn, jednalo se většinou o tržné a řezné rány,“ řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Jeden ze zraněných byl převezen do nemocnice v Říčanech, ostatní pacienti skončili v řepské nemocnici. Mezi poraněnými byly i dvě děti. Nejvážnější úraz utrpěla osmiletá dívka, která má vykloubené rameno.

Případ šetří policie

„My jsme se tady o nehodě dozvěděli až od lidí. Všechno proběhlo velmi rychle – přijeli záchranáři, ošetřili a naložili zraněné a odjeli. Provoz aquaparku nebyl přerušen, uzavřela se pouze Divoká řeka,“ popsala situaci jedna z pokladních v čestlickém aquaparku.

Kvůli podezření z ublížení na zdraví a nedbalosti incident prošetřuje policie. „Příčinou byla skrytá závada na úchytu jednoho krytu kanálu. Po prošetření případu se ukáže, zda se jednalo o vadu materiálu, za kterou by byl odpovědný dodavatel. Bezpečnost atrakcí každý den před zahájením provozu kontrolují technici a plavčíci, zde však byla závada skrytá a tedy těžko odhalitelná. Věřím, že se jedná o ojedinělý incident,“ řekl mluvčí aquaparku Aleš Klíč.

Nehody akvapark provází už od začátku stavby

Sobotní zranění není první nešťastnou událostí spojovanou s čestlickým akvaparkem. Při jeho výstavbě se zřítil věžový jeřáb, pod jehož troskami zahynuli dva dělníci a třetí byl vážně zraněn.

Letos v lednu se v akvaparku topil čtyřletý chlapec. Záchranáři ho odváželi do nemocnice ve velmi vážném stavu, dítě po několik dnech zemřelo.