Netradiční obrázek se naskytl v sobotu odpoledne v okolí Ovocného trhu turistům i Pražanům. Ve společenských oblecích, s deskami v podpaží a telefonem v ruce běhali centrem města úředníci. Oblečeni museli být v pracovních „uniformách“, výjimku tvořila povolená sportovní obuv.

Kromě zhruba 750 metrů dlouhého sprintu změřili síly ve štafetě, slalomu na kancelářské židli, hodu šanonem do popelnice nebo šplhu. Podpořit je přišla asi stovka diváků.

Do běhu kancelářských krys se přihlásilo zhruba 60 závodníků z několika firem, vlastní tým postavil i magistrát. Za primátora Pavla Béma (ODS), který se tradičně účastnil akce, nastoupil letos radní Petr Štěpánek (SZ). Zvítězil v běhu mužů, magistrátní tým pak vyhrál i štafetu. „Tahle délka je nejhorší ze všech. Nejde běžet celou dobu naplno, jako při kratších sprintech. To bych už radši běžel pět kilometrů,“ přiznal Štěpánek.

Jak se odreagovat

Běh žen jednoznačně vyhrála Jana Krajčijová. „Soutěž je dobrý způsob, jak se odreagovat. S kolegy jsme se letos přihlásili poprvé. Určitě vyhrajeme, proto jsme tady,“ prohlásila s úsměvem před startem. Všichni soutěžící museli mít během závodu zapnutý mobilní telefon. To několikrát prověřil moderátor Pavel Anděl. Část výtěžku akce organizátoři věnovali Nadaci Terezy Maxové