Podle obžaloby majitel a jednatel firmy Tender Group PlusRadovan Sitař za úplatu ovlivňoval výsledky řízení, čímž si na úplatcích přišel na více než 14,5 milionu korun.

Finanční prostředky vítězné firmy poukazovaly na firmu MV Stav, která je fakturovala jako stavební práce, jež ve skutečnosti nikdy neprovedla. Peníze z MS Stavu se převedly do zahraničí, kde byly vybrány v hotovosti a předány do rukou obžalovaného Sitaře. Když po více než hodinovém čtení obžaloby došlo na výslech Radovana Sitaře, ten se emocionálně laděnou řečí obvinění bránil.

„Naše společnost pouze zajišťovala organizační a administrativní stránku soutěží a neměli jsme žádný nástroj, jak rozhodnutí komise ovlivnit,“ hájil se před soudem. Přiznal, že s jednatelem firmy MS Stav se znal, ale nikoliv kvůli okolnostem, na nichž je postavena obžaloba.

„Měli jsme společného koníčka americké historické automobily. Půjčoval jsem je panu Vrbicovi na focení. Kolem se pohybovalo velké množství modelek a někdy jsem uhradil náklady na akci já. Peníze, které jsem od MS Stavu obdržel byly vždy v souvislosti s těmito aktivitami. Tato firma byla založená dříve než Tender Group a opravdu vykonávala stavební činnost. Je absurdní, že by to byla moje fiktivní firma, kterou bych používal na inkasování úplatků,“ pokračoval Sitař. Hlavní líčení je naplánováno na tři dny, kdy budou probíhat výslechy svědků a obžalovaných.