Janě Holasové totiž ukradli zloději nejen několik klasických plen, ale také šest ekoplenek, jejichž cena se pohybuje okolo 400 korun za kus.

„Nepochopím, komu stálo za to, aby mému Felixovi ukradl plenky. Bydlíme v novostavbě. Je sice zatím neoplocená, ale myslela jsem, že se nemůže nic stát. Vždyť tu jsou samé rodinné domy 
a dobře situovaní lidé," postěžovala si Jana Holasová.

Čtěte také: Odjíždíte na dovolenou? Zloději na to čekají!

Deníkem osloveného městského strážníka Jiřího Valentu z Prahy 9 to ale nepřekvapuje. V jeho obvodu došlo před lety ještě k pikantnější záležitosti.

„Klánovice nejsou žádnou chudinskou čtvrtí, a přitom jsme tu měli také zajímavou krádež. Místní obyvatelka slavila padesáté narozeniny, zábava byla v plném proudu 
a zatímco se hosté bavili, majitelce z garáže zloději ukradli vůz," řekl Valenta. Kuriózních případů krádeží je však daleko více. Pražskému deníku se ozvala Martina S. z Karlína, které zloději před měsícem ukradli dveřní kukátko.

„Může se to zdát jako prkotina. Nové kukátko stálo sice tři stovky, ale k tomu jsem musela vynaložit dva dny, během kterých jsem ho sháněla," řekla rozzlobená čtenářka Martina.

Poškození nekontaktovali policii

Společné krádeži plenek i dveřního kukátka bylo to, že dotyčné poškozené nenahlásily tuto skutečnost na Policii ČR. Jana Holasová o tom uvažovala, nakonec ale toto řešení zavrhla.

„Už to vidím, přišla bych na policii a řekla: Dobrý den, mně ukradli plenky! To by se mi asi vysmáli," řekla Jana Holasová.

K policii nemá důvěru ani Jakub Kupec z Chodova. Zloději mu během posledního půlroku sice ukradli sedm mobilních telefonů, ale nevěří, že by nahlášení krádeže vedlo k dopadení zlodějů.

„Byla to asi i moje hloupost. Vždycky mě okradli, když jsem jel z noční zábavy, a moje reakce tedy byly o poznání pomalejší. Příště musím být opatrnější," řekl Pražskému deníku Kupec.

Rozříznuté kalhoty

Na chvilkovou nepozornost doplatil i Michal ze Záběhlic. Jel z práce domů a na chvilku usnul. Toho okamžitě využili lapkové, kteří mu ukradli nejen mobilní telefon, ale i peněženku. Při krádeži se neostýchali a Michalovi kalhoty rovnou rozřízli. Ani Michal však tuto událost na policii neohlásil. „Měl bych kolem toho jen samé běhání a výsledek by byl stejný. Nic by se nenašlo."

Rozum slušných lidí zůstává stát i nad krádeží, kterou popsal Pražskému deníku Ladislav Beránek z Preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. „Ze zahrady u restaurace na okraji Prahy nedávno pachatelé odcizili veškerý dřevěný zahradní nábytek. Všechny stoly i lavice," popisuje Beránek.

To lapkům ale nestačilo, a tak s sebou vzali i velké zahradní deštníky. „A nepohrdli ani plastovou dětskou skluzavkou a pískovištěm i s pískem," doplnil Beránek. Ten si také vzpomíná ještě na jeden zajímavý lup.

Dvoumetrová palma

Pachatel se nezajištěnými dveřmi dostal do panelového domu a ze 4. patra odcizil téměř dva metry vysokou palmu, kterou už majitelé nechtěli mít doma. Umístili ji proto na společnou domovní chodbu, kde ale moc dlouho nezůstala. Lidé by proto neměli zabezpečení svého majetku podceňovat. Odstrašujícím případem je šetřivá zahraniční turistka, která nechtěla platit za pojištěný hotelový sejf a raději se vydávala na své túry po metropoli s cennostmi v batohu na zádech. „Po návratu z jednoho odpoledního výletu po Praze zjistila, že má rozepnutý zip na batohu a šperky v hodnotě půl milionu pryč," řekl Beránek.

Bezpečnostní analytik František Brabec nad tímto případem nevěřícně kroutil hlavou. „Žena se dopustila úplně školácké chyby. Snad se čtenáři z toho poučí " shrnul.