Nejpozději do konce léta však začne její dlouho očekávaná oprava a už za rok v ní bude fungovat multikulturní centrum. Navíc v budově zůstanou současné i plánované aktivity Sokola.

Uhříněves hlásí za posledních deset let šestinásobný nárůst obyvatel, příští rok jich bude už 25 tisíc. Vzniká tak logicky velká poptávka po kulturním vyžití. Současné možnosti jsou však malé. Dříve byla centrem společenského dění sokolovna. Ta chátrá a poslední dva roky se v ní moc akcí neuskutečnilo. To se nyní změní. „Do konce prázdnin začneme s opravou budovy, ve které do roka vznikne multikulturní centrum. Občané celé oblasti si to zaslouží,“ sdělil starosta Prahy 22 Milan Coller.

Rekonstrukce měla začít už před rokem a půl, ale před začátkem prací se objevily administrativní problémy bránící získání budovy do vlastnictví městské části.

„Přišli jsme tak o přislíbené investice,“ pokračoval Coller. Nyní však rekonstrukci již nic nezastaví. Všechny problémy z minulosti jsou vyřešeny. Radnice koupila od Sokola budovu za tři miliony korun. Za tuto spíše symbolickou částku organizaci, pořádající akce pro občany, v části budovy ponechá.

V multikulturním centru bude střídavě divadlo, kino, koncerty, besedy, plesy či třeba natáčení zábavných televizních pořadů.

„Lidé se dočkají mnoha tematických hudebních koncertů,“ řekl Deníku organizační vedoucí dětského pěveckého sboru Jiskřička Marek Šisl. Starosta Coller hodlá využít celé řady svých kontaktů v kulturní oblasti, takže se nedostatku akcí neobává.

V rámci opravy budovy dojde k výstavbě nového sociálního zázemí a parkoviště. Investorem je odbor městského investora magistrátu, rekonstrukce přijde na šedesát milionů korun.