Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě), který se ve středu stal předsedou dozorčí rady, padla volba na Witowského díky jeho renomé schopného a „žádným skandálem neposkvrněného ekonoma“. Scheinherr vidí hlavní roli nového generálního ředitele DPP v „optimalizaci“ smluv a celkového řízení společnosti. „Právě v problematickém nastavení obchodních kontraktů vidíme největší deficit dosavadního vedení podniku,“ dodal Scheinherr.

Jeho připomínky vůči Gillarově týmu sdílí šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. „Dopravní podnik je už dlouho krmítkem, které láká hladové politické srny. Pohlídat všechny smlouvy je z pozice generálního ředitele těžké, ale možné. My jsme zkoumali zejména právní služby v oblasti vymáhání pokut a připravované zapojení privátního kapitálu do metra D. V obou případech jsme našli problémy,“ uvedl Ondráčka s dovětkem, že „ale městská firma výtky neignorovala“.

Sám Witowski se prý bude snažit posílit komunikaci městského dopravce s veřejností. „U tak velkého podniku byla ta komunikace v poslední době nedostatečná, což se projevilo například u zavádění mobilního signálu v metru. Po provozní stránce je na tom DPP výborně. Je hodnocený jako třetí nejlepší v Evropě a pátý na světě,“ zdůraznil Witowski, který je manželem moderátorky České televize Světlany Witowské.