K tomu ale nakonec nedošlo, magistrát školu asi před dvěma lety odmítl přestěhovat. „Nepřijde mi optimální, aby naše školka sídlila v objektu, který má svěřena do správy městská část. Z provozního hlediska mi připadá, že bychom tam pavilon vybudovat měli," řekla radní.

Na kolik stavba nového pavilonu školky vyjde, není zatím jasné. Přesná cena vzejde až z výběrového řízení na dodavatele stavby. Stejně tak přesná podoba bude jasná až po vyhotovení projektu.

Iniciativu magistrátu vítá radnice Prahy 4, v oblasti přibývá obyvatel, a to kvůli jak nově postaveným domům, tak i další plánované výstavbě. „Budovu v Horáčkově potřebujeme, oblast se stále zahušťuje," řekl starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ). Právě v oblasti Podolí, horních Nuslí a Krče trápí radnici nedostatek míst ve školkách. „Právě proto by byla Horáčkova ideální," dodal.

Specializovaná školka

V Horáčkově ulici sídlí specializovaná školka, do které chodí autistické děti nebo děti se zbytky zraku. Ta se měla původně vystěhovat a v budově zamýšlela radnice vybudovat nové třídy. Na přelomu let 2013 a 2014 ale tehdejší vedení Prahy oznámilo, že ji tam chce zachovat a následně radnici nabídla objekt ve Znojemské ulici.

„Oprava Znojemské ale není ideálním řešením," řekla Ropková. Podle Štěpánka je budova ve Znojemské „nouzové řešení". Objekt navíc vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci, zdi například obsahují nebezpečný azbest.

Od roku 2009 do roku 2014 Praha 4 vytvořila 430 nových míst ve školkách. Problémy s počtem míst podle starosty nyní radnice nemá například v oblasti Záběhlic či Michle, naopak nedostatek míst je ve zmíněných lokalitách, tedy v Krči, Podolí a části Nuslí.