Zastávka vznikla v důsledku prodloužení autobusové linky MHD 101, kterou navrhla radnice třetí městské části. „Dá se očekávat, že při jejím ohlášení se cestující pousmějí a vzpomenou si na postavu knihkupce Dalibora Vrány, který v těchto místech bydlel a který vlastnil něco mezi autem a motocyklem, kdysi slavný Velorex, a proto mu sousedé přezdívali Prdlavka,“ řekl tehdy ve své řeči scénárista filmu Zdeněk Svěrák.

Fotogalerie: Josef Abrhám

„Veřejně prohlašuji, že souhlasím, aby tato zastávka nesla jméno U Prdlavky,“ prohlásil Svěrák. Vyjádřil naději, že si cestující při průjezdu touto zastávkou na film vzpomenou a pousmějí se. „Když se sečtou pousmání tisíců Pražanů, tak už se mi to jeví jako pořádná dávka dobré nálady,“ dodal oblíbený scénárista.

Svěrák se nakonec dohodl s dopravním podnikem na tom, že v autobusu ohlásí tuto stanici v Slavíkově ulici právě jeho hlas.

Dříve jezdila linka 101 mezi zastávkami Zentiva – Skalka – Tolstého. Ze stanice Tolstého (Slovinská) byla od prosince prodloužena přes Vinohradskou vodárnu a náměstí Jiřího z Poděbrad do oblasti náměstí Winstona Churchilla a ke stadionu FK Viktoria Žižkov. Zde cestující mohou přestoupit na tramvaj.

Josef Abrhám zemřel v pondělí vpodvečer ve věku 82 let. Informaci deníku Blesk potvrdil ČTK jeho syn Josef Abrhám mladší. Herce proslavily role fešáků, svůdníků, lékařů nebo falešných vrchních, role humorné i vážné. Nejvíc ze všeho se zapsal divákům do paměti jako záletný doktor Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo jako podvodník ve filmu Vrchní, prchni! Loni v červnu zemřela jeho manželka, herečka Libuše Šafránková.