Na jaře se členové tohoto sdružení u Werichovy vily pravidelně scházejí asi dvě desítky let. „A už tak pět let doufáme, že vila bude konečně opravena," řekla organizátorka akce Eva Gutová. Na ceduli informující o stavbě byl jako plánovaný termín dokončení uveden letošní únor. Nevyšlo to, ještě nyní je vila skrytá za lešením a stojí u ní stavební buňky.

Účastníkům sobotní akce, kteří přišli oslavit Mezinárodní den srandy, to dobrou náladu nezkazilo. Vyzdobili se originálními pokrývkami hlavy a klaunskými nosy a zpívali písně z Vest Pocket Revue i další hity spojené s Voskovcem a Werichem. Kolemjdoucím, kteří se zastavili, rozdávali texty, aby se mohli přidat.

Vyhlašovala se rovněž soutěž o nejoriginálnější pokrývku hlavy. Na závěr vystupující i publikum vyfasovali papírové sáčky. Do nich měli schovat všechno špatné a smutné, nafouknout ho a pak naráz bouchnout. Program u Werichovy vily skončil asi po třiceti minutách. Pak se jeho účastníci odebrali pokračovat ve zpěvu písní Osvobozeného divadla do nedaleké restaurace.

Čtěte také: Úpravy Kampy a Werichovy vily přijdou Prahu 1 na 59 milionů korun