V prvním sledu muselo padnout množství dožívajících a potenciálně nebezpečných topolů. Zdejší prostředí pro ně nebylo dle odborníků vhodné. Jejich stárnoucí a křehnoucí dřevo údajně mohlo vystavit nebezpečí chodce. Radnice Prahy 8 uvádí, že za silného větru by dokonce hrozilo vyvrácení celého stromu.

Starosta Prahy 8 Jiří Janků uvádí, že na letošní jaro a podzim je naplánovaná výsadba nových, vhodnějších stromů. Půjde prý o platany, javory, duby, v další místech sídliště Invalidovna potom také okrasné třešně a lípy. „Poté spustíme nutnou rekonstrukci chodníků v parčíku za budovou EXPO. Současný stav chodníků kvůli prasklinám a deformacím, způsobeným kořeny topolů, takřka znemožňuje bezpečnou chůzi,“ říká Jiří Janků. O tom, jak bude okolí metra Invalidovna nakonec vypadat podle Janků spolurozhodují místní obyvatelé.

Potvrzuje to například pracující student VŠE Richard Ross, který bydlí přímo v domě naproti parčíku. „Ze změn mám radost. Nové stromy Invalidovně určitě přidají na vzhledu. Hlavně jsem rád za naplánovanou opravu chodníků v parku, protože ty jsou opravdu ve špatném stavu,“ říká Ross.